binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinÜnlü Ekonomist, Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Nihai Hedefini Açıkladı: İnanılması Güç Rakam

Ünlü Ekonomist, Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Nihai Hedefini Açıkladı: İnanılması Güç Rakam

Ünlü ekonomist Timothy Peterson, yaptığı açıklamasında Bitcoin (BTC) fiyatı için inanılması güç bir tahminde bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

“Bitcoin’in Değeri İçin Bir Model Olarak Metcalfe Yasası” adlı çalışmasıyla tanınan ünlü ekonomist Timothy Peterson, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in (BTC) geleceğine ilişkin cesur bir tahminde bulundu. Peterson’a göre Bitcoin, 5.000.000 dolar gibi şaşırtıcı bir değere ulaşma yolunda ilerliyor.

Peterson, Bitcoin’in bu değere ulaşmasının yaklaşık 23 yıl süreceğini ve yıllık ortalama getirisinin %22 olacağını tahmin ediyor. Bununla birlikte, ortalama getirinin 2031’den önce %22’den çok daha yüksek olmasının beklendiğini belirtiyor. Analiste göre 2031’den sonra ise getiri önemli ölçüde azalacak.

Peterson ayrıca Bitcoin ETF girişlerinin piyasa üzerindeki etkisinin de altını çizdi. Mayıs 2024’e kadar, ABD Bitcoin ETF net girişlerinin yeni coin üretimini ayda en az 1 milyar dolar geride bırakacağını öngörüyor. Bu da günde yaklaşık 500 BTC’lik bir arz eksikliğine ya da talep fazlalığına denk gelecek ki bu da analiste göre kabaca halving kadar etki göstermesi anlamına geliyor.

İlgili Haber  Ethereum'da Yeni Güncellemenin Detayları ve Tarihi Belli Oldu! İşte Bilinmesi Gerekenler

Analiste göre şu anda, Bitcoin ETF girişleri günde ortalama 40 milyon dolar ve hızlanması bekleniyor. Peterson, yıl sonuna kadar ilk 9 ETF’nin 50 milyar dolar biriktirmiş olabileceğini tahmin ediyor. Analiste göre o zamana kadar Blackrock’un Bitcoin ETF’sinin (IBIT) tek başına altın ETF’si SPDR Gold Shares’in (GLD) Yönetim Altındaki Varlıklarını (AUM) geçme ihtimali oldukça yüksek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail