binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumEthereum'da Yeni Güncellemenin Detayları ve Tarihi Belli Oldu! İşte Bilinmesi Gerekenler

Ethereum’da Yeni Güncellemenin Detayları ve Tarihi Belli Oldu! İşte Bilinmesi Gerekenler

Ethereum geliştiricileri, ETH için yeni büyük güncellemenin gelmesi beklenen tarihi açıkladı. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ethereum (ETH) geliştiricileri, ilk öneriden sonra yaklaşık dört yıllık bir bekleyişin ardından, EIP-3074’ü Ethereum’un bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanan Pectra kod adlı güncellemesine dahil etmek için hazırlanıyor.

EIP-3074, belirli işlevlerin akıllı sözleşmelere devredilmesini sağlayarak geleneksel cüzdanlarda çok sayıda kullanıcı deneyimi geliştirmesi vaat ediyor. Bu sayede açıklamalara göre işlemlerin toplu onayı, çeşitli ERC20 altcoinlerinde gaz ödemesi, gelişmiş güvenlik, hesap kurtarma ve daha fazlası gibi yeteneklerin önü açılıyor. Bununla birlikte, yetkilendirilmiş cüzdan işlemleri başlatamayacağı için yükseltme tam hesap soyutlamasını ortadan kaldırıyor.

Ethereum Vakfı protokol destek lideri Tim Beiko, “Her şey göz önünde bulundurulduğunda, ekipler EIP ile ilerleme konusunda hemfikirdi. 3074 Pectra’ya dahil edilecek” dedi.

İlgili Haber  Dev Kripto Para Balinası, Dünkü Çöküş Sırasında Bu Üç Altcoinin Tamamını Elinden Çıkardı!

Bununla birlikte, geliştiriciler EIP-3074’ün yeni bir güvenlik açığı getirdiğine dair endişelerini de dile getirdiler: tek bir kötü niyetli işlem, bir kullanıcının tüm cüzdanını toplu bir işlem yoluyla boşaltabilir. Bu ihtimal ürkütücü görünse de, bazı uzmanlar iyi tasarlanmış cüzdanların bu riski azaltabileceği konusunda kullanıcılara rahatlatıcı bilgiler verdi.

MetaMask’ın kurucu ortağı Dan Finlay bir yazısında şunları söyledi:

“Bugün bu riske karşı savunmasız olan bir tüketici cüzdanı olduğunu duymadım. Bir cüzdanın bu riski ortadan kaldırmak için yapması gereken tek şey, opak hash’lerin kör imzalanmasına izin vermemek ve ayrıca bu rezerve prefix ile imzalamaya izin vermemektir.”

Beiko’ya göre Ethereum’un Pectra güncellemesinin 2024 sonu ya da 2025 başında hazır olması bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail