Haberler

Ünlü Ekonomist Şant Manukyan, Bitcoin (BTC) İçin Önemli Desteği Açıkladı

Manukyan, Bitcoin için kritik desteğin 53.000 dolar olduğunu vurguladı.

Bitcoin (BTC), 60.000 doların üzerindeki rekor seviyeye ulaştıktan sonra beklenen bir düzeltme yaşadı. Ünlü kripto para analisti Peter Brandt, mevcut boğa koşusunda %40’a kadar varan düzeltmeler yaşanabileceğini ifade ederken de aslında bunun gibi düşüşlere işaret etti.

Bitcoin Fiyatının Düzeltmesi Sürüyor

BTC/USD paritesi 61.700 dolardan 58.000 dolara kadar geriledi. Bu seviyede bir süre yatay seyreden Bitcoin, bugün ise %10’a yakın bir düşüş ile 53.000 dolara kadar çekildi. Bitcoin fiyatının bu düşüşü 53.000 dolar desteğinden döndü ve basın saati itibarıyla 54.637 dolardan işlem görmekte.

İş Yatırım’ın tecrübeli ismi ve ünlü ekonomist Şant Manukyan ise Bitcoin için dikkat ettiği seviyeyi açıkladı. Manukyan, Bitcoin grafiğinde trendin gücünü gösteren ADX’in hareketine göre RSI indikatörünün artık daha çok dikkate alınması gerektiğini belirtti. RSI indikatöründe uyumsuzluğun uzun süredir BTC yatırımına sahip olanları satışa götürmeyeceğinin altını çizen Manukyan, buna rağmen yine de bunun etkili olabileceğini ima etti.

Uzman isme göre Bitcoin fiyatında takip edilen seviye ise 53.000 dolar desteği. Aslında 53.000 dolar desteğine işaret eden tek isim Manukyan olmadı. Tanınan kripto para analisti Crypto Ed de 53.000 doların altına inilmesi durumunda hedefin 46.000 dolar olduğunu vurguladı.  Bitcoin’in 53.000 dolardan yeniden yükselişe geçmesi ise şu an için korkulacak bir durum olmayabileceğini göstermekte.

BTC’de yatırımcıların içini rahatlatacak durum ise 58.000 dolar direncinin kırılması olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu