Bitcoin Madenciliği

Ünlü İş İnsanından Bitcoin Madencilerine Çok Sert Uyarı Geldi: “Dolandırıcılar!”

Ünlü iş insanı Kevin O’Leary, yatırımcıları kandırmayı amaçladığını iddia ettiği Bitcoin madenciliği şirketlerini uyardı.

Ünlü iş insanı Kevin O’Leary, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim raporlama (ESG) konusunun Bitcoin madenciliği endüstrisini sarsacağı konusunda uyarılarda bulundu.

Kripto para dünyasındaki pek çok önemli isim Bitcoin fiyatının performansıyla ilgilenirken O’Leary ise Bitcoin madenciliği endüstrisinin piyasa için oluşturacağı tehlikeler konusunda endişeli olduğunu dile getirdi.

Kısa bir süre önce verdiği röportajında O’Leary, enerjisini karbon dışı kaynaklardan elde etmeyen BTC madenciliği şirketlerinin karbon denetimini geçmesine imkan olmadığını söyledi.

Kevin O’Leary, Bitcoin İçin ESG’nin Ciddi Bir Konu Olduğuna Dikkat Çekti

Shark Tank realite programının sunucularından Kevin O’Leary, karbon nötr olabilmek için karbon kredisi satın alan Bitcoin madenciliği şirketlerini eleştirdi.

ABD’de şirketler, karbon salınımlarını dengelemek için başka şirketlerin oluşturduğu karbon kredilerini satın alabiliyor.

O’Leary, bu yöntemi kullanan kripto para madencilerinin yakında finansman bulmakta zorlanabileceğini iddia etti. ABD’de çoğu finansör, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim (ESG) kurallarına uymayan şirketlerden uzak durmaya çalışıyor.

Kevin O’Leary, karbon kredisi kullanan Bitcoin madencileriyle ilgili şunları söyledi: “Karbon salınımlarını örtbas etmek için karbon kredisi kullanan madenciler yatırımcıları kandırabileceğini sanıyor. Ancak bir karbon denetimini asla geçemeyeceklerdir.”

Ünlü isme göre gerçekten de yeşil enerji kaynakları kullanmak yerine karbon kredisi kullanan şirketler, BTC madenciliğinin kötü bir şöhret kazanmasına neden oluyor.

Bunun sonucunda da dünya genelinde hükümetler, çevresel endişeler nedeniyle BTC madenciliğine karşı bir tutum alıyor.

O’Leary, karbon kredisi kullanan Marathon ve Riot gibi şirketlerin “dolandırıcılık” yaptığını savundu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Abi numaranı versen arasam olmazmı

Abi allahı zinin le hickimse yanaßamaz yanaşa zara ediyor doğru insa allah yanındadır

Pwruser

Ne zırvalamışsın anlaşılmıyor. Yazmasını öğren önce.


Başa dön tuşu