BorsaHaberler

Ünlü Kripto Para Borsası Poloniex Yeni Bir Skandalla Gündemde!

Birçok kullanıcının e-posta ve şifre bilgilerinin 3. kişilerle paylaşıldığı iddia ediliyor.

Kripto para piyasasında “altcoinlerin evi” olarak anılan ve yakın zamanda Justin Sun’ın da aralarında bulunduğu bir grup yatırımcı tarafından satın alınan ünlü Bitcoin borsası Poloniex, bazı borsa kullanıcılarının bilgilerinin sosyal medyada paylaşılması haberiyle gündeme geldi. Yılın son saatlerinde böyle bir haberle gündemi meşgul eden Poloniex birçok soru işaretlerini de akıllara getirdi.

“Charly” adlı kullanıcının Poloniex kullanıcılarının e-posta adreslerinin ve şifrelerinin yayıldığını söylemesinin hemen ardından söz konusu haberi Twitter’dan attığı iletiyle doğrulayan Poloniex, olası bir güvenlik ihlali şüphesi gerekçesiyle borsa kullanıcılarının şifrelerini değiştirmelerini istedi.

Kısa bir süre önce Justin Sun ve bir grup yatırımcı tarafından satın alınan Poloniex, DigiByte’ın kurucusu Jared Tate’in TRON ve Poloniex’i eleştirmesinin ardından DGB’yi borsadan delist etme kararını açıklamıştı.

İlgili Haber
Kripto Para Savaşları: Digibyte Ve Poloniex Arasındaki Gerginlik Büyüyor!

Bu kararla gündemi uzun süre meşgul eden borsa, sadece bu haberle de gündeme gelmiş değil. Poloniex, belki de tüm bu veri sızıntılarına sebep olacak bir karara daha imza atarak 10.000 dolar altındaki para çekme işlemleri için (KYC) şartını kaldırmıştı. Bu kararla kullanıcılar sadece e-posta ve şifre bilgileri ile üye olabilme imkanını elde etmişti. Veri sızıntısının tam da bu kararın akabinde gündeme gelmesi akılları karıştırdı.

Bu Haberin Asparas Olduğunu Düşünenler de Var

“Crypto Business” adlı bir Twitter kullanıcısı, tüm bu haberlerin asılsız olduğunu ve Poloniex tarafından ilgi çekme amaçlı olarak ortaya atılmış olabileceği iddiasında bulundu. Nitekim sızdırıldığı iddia edilen verilerin Twitter veya Reddit gibi platformlarda olmadığının altını çizdi ve akıllara yeni soru işaretlerinin gelmesine neden oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu