HaberlerKripto Para

Ünlü Kripto Para CEO’su Hindistan Hükümetine Regülasyon Çağrısı Yaptı!

Hindistan'ın en büyük kripto para borsalarından biri, Hint hükümetine kripto varlıkları düzenlemesi konusunda çağrı yaptı.

Hindistan’ın en büyük Bitcoin ve kripto para borsalarından CoinSwitch CEO’su Ashish Singhal Reuters’a konuştu.

Hindistan Hükümeti Kripto Paralar Konusunda Net Kurallar Getirmeli

CEO, bugün yaptığı açıklamada, Hindistan’da regülasyon belirsizliğini gidermek, yatırımcıları korumak ve kripto sektörünü canlandırmak için kripto paralar konusunda kurallar oluşturulması gerektiğini söyledi.

Hindistan’ın merkez bankası her ne kadar kripto paraların finansal istikrara tehdit oluşturduğunu iddia ederek bir yasağı desteklese de, federal hükümetin kripto yatırımlarını vergilendirmesi, ülkede kripto paraların benimsendiği lehine yorumlandı.

CoinSwitch’in kurucularından ve aynı zamanda eski bir Amazon mühendisi olan Singhal, Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda Reuters’e verdiği demeçte şunları söyledi:

“Kullanıcılar varlıklarına ne olacağını bilmiyor, hükümet kripto varlıkları yasaklayacak mı, yasaklamayacak mı, nasıl düzenlenecekler?”

Toplam değeri 1,9 milyar dolar olan CoinSwitch, 18 milyondan fazla kullanıcısıyla Hindistan’daki en büyük kripto şirketi olduğunu söylüyor. Hindistan’ın ana teknoloji merkezi Bengaluru’da bulunan firma Andreessen Horowitz, Tiger Global ve Coinbase Ventures gibi kişi ve şirketler tarafından destekleniyor.

Singhal, “düzenlemeler ile birlikte barış ve daha fazla netlik geleceğini” iddia etti.

Hindistan’da Kripto Varlıklardan Ağır Vergiler Alınıyor

Blockchain ve kripto para şirketleri, kripto fiyatlarının düştüğü bir döneme denk gelen bu yılki Davos toplantısına büyük bir katılım gösteriyor.

Hindistan Merkez Bankası kripto paralarla ilgili “ciddi endişelerini” dile getirirken, ülkenin başbakanı Narendra Modi Aralık ayında yaptığı açıklamasında “bu tür yeni teknolojilerin demokrasiyi baltalamak için değil, güçlendirmek için kullanılması gerektiğini” söylemişti.

Hindistan’da borsalar genellikle fon transferi yapabilmek için bankalarla ortaklık kurmakta güçlük çekiyor.

Singhal, ülkede vergilendirme ve bazı reklam düzenlemelerine ilişkin hamleler bir miktar rahatlama getirmiş olsa da daha yapılması gereken çok şey olduğunu söyledi ve Hindistan’da kripto varlıklar ile ilgili yasalar geliştirilmesini talep etti.

Coinswitch CEO’suna göre bu yasalar kimlik doğrulama ve kripto varlık transferleri gibi konularda standartlar getirmeli. Ayrıca Singhal’e göre Hindistan, kripto işlemlerini izlemek ve gerektiğinde yetkililere raporlamak için de bir mekanizma oluşturmalı.

Hindistan’ın kripto piyasasının büyüklüğüne ilişkin resmi bir veri bulunmamakla birlikte CoinSwitch, yatırımcı sayısının 20 milyona kadar çıktığını ve toplam varlıklarının yaklaşık 6 milyar dolar olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu