fbpx
AltcoinHaberler

Ünlü Marka Jaguar Altcoin’le Ortak Oluyor

Jaguar Land Rover, Pazartesi günü gazetecilere yapmış olduğu son dakika açıklamasında Altcoin'e ortak olduğunu açıkladı.

İngiltere’nin en büyük otomobil üreticisi olan ünlü araba markası Jaguar Land Rover, Pazartesi günü gazetecilere yapmış olduğu son dakika açıklamasında, IOTA’daki abonelere ‘veri ve bilgi paylaşımı’ karşılığında ödeme yapacak yeni araç filosuyla ‘akıllı bir sözleşme’ denemesi üzerinde çalıştıklarını ve kısa bir sürede atak yapılacağını söyledi. IOTA’nın fiyatı ise haberin hemen sonrasında üç saat içinde %17 arttı.

Jaguar Blockhain Yazılımı Ekliyor

Blockchain teknolojisi dünya çapında çeşitli olaylarda kullanılmak üzere aktif bir şekilde genişledi ve blockhain kullanıcıları konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu defterin bazı versiyonlarını uygulayan birçok otomobil şirketi yer alıyor.

Akıllı test sürüş araçlarına sahip olan ünlü otomobil şirketleri, diğer kullanım durumlarının yanında ek olarak araç hareketlerini izlemek için de Blockchain teknolojisini sıklıkla kullandılar. Bugünlerde Jaguar, Land Rovers’a Blockchain yazılımı ekleyerek farklı özelliklerle devreye giriyor.

New York Times gazetesinde çıkan bir habere göre, Blockchain teknolojisinin kullanımı tüketicilerin IOTA kripto para birimi kazanmalarına açık olacak, fakat müşterinin ödülü kazanması için gerekli olan verilerini paylaşması gerekecek. Araçlar, performans, sürüş, trafik yoğunluğu, araç çukur yerleri ve diğer seçenekler hakkındaki bilgileri yerel makamlara otomatik bir uygulama sayesinde raporlayacak. Bu bilgiler ayrıca navigasyon sistemi sağlayıcılarına da anında bildirilecek. Araba sürüş sistemleri eğer paylaşım programlarıyla birbirine paralelse sürücüler gerçekleştirilen bu katılım için de çeşitli ödüller alacaklar.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı