HaberlerKripto Para

Ünlü Milyarder Bitcoin Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Ray Dalio, son röportajında kripto paralar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in milyarder kurucusu ve baş yatırımcısı Ray Dalio, Bloomberg ile yaptığı son röportajında yatırımcıları kolay para kazanma döneminin bittiği konusunda uyardı.

Kripto para çılgınlığının abartıldığını iddia eden ünlü milyarder, kolay para kazanma ve düşük enflasyon döneminin sona erdiğini söyledi.

Kripto para birimlerini ilginç bulduğunu söyleyen Ray Dalio, portföy çeşitlendirmesi yaptığını ve kripto paraların portföyünün küçük bir bölümünü oluşturduğunu da itiraf etti.

“Portföylerimizde artık farklı para türlerine sahip olacağımız bir alanda olduğumuzu düşünüyorum.”

Kripto paraların son zamanlarda çok fazla ilgi gördüğüne değinen Dalio, kripto paraların savunmasız ve hükümetler tarafından kolay izlenebilir olmasından dolayı muhtemelen birkaç hükümet tarafından yasaklanabileceğini düşündüğünü söyledi.

FED’in Enflasyon Politikası Hatalı!

Dünyanın en zengin adamlarından Ray Dalio, FED’in yüksek enflasyon ile başa çıkma çabalarına da değindi.

Dalio, yüksek faiz oranlarının borcu daha da artıracağını düşündüğünü bu bağlamda da FED’in faiz oranlarını yükselterek enflasyonu düşürme planlamasını beğenmediğini ifade etti.

“Enflasyonun arttığı bu dönemde yapabileceğiniz en önemli şey nakit olmamaktır.”

Ünlü milyarder yatırımcılara bazı kişisel finans tavsiyeleri vermeyi de ihmal etmedi. Yatırımcılara kendi imkanları ölçüsünde yaşamalarını, kendilerine ve ailelerine bakmak için ne kadar paraya ihtiyaçları olduğunu hesap ettikten sonra yatırım yapmalarını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu