AltcoinBitcoinHaberler

Ünlü Milyarder: “Piyasaya Bugün Girsem Sadece Bu İki Altcoine Yatırım Yapardım!”

Yatırımcılar risk-getiri oranını gözden kaçırmamalı

Three Arrows Capital kurucusu ve CEO’su Su Zhu, Bitcoin’deki hakimiyet göstergesinin sadece milyarderler için geçerli olduğunu söyleyerek Bitcoin’e değişik bir bakış açısı getirdi.

CEO, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yüksek risk taşıyan kripto para birimlerine yatırım yapmayı seçen acemi yatırımcıları uyardı.

Diğerlerine göre daha güvenli olan en büyük iki kripto para birimi yerine çok kazandırdığını düşünülen tokenlere yatırım yapmanın mantıklı olmadığını söyledi.

Örnek olarak bu yılın başlarında Dogecoin gibi meme tokenlerinin aslında skekülatif bir çılgınlık olduğunu belirtti.

Yatırımcıların “bir gecede zengin olma hayaline” girmesinden kaynaklı bu tokenlerin popüler olduğunu ifade etti.

Ünlü milyarder, “Kişisel olarak bugün kripto piyasasına girsem ve sıfır Bitcoin ve Ethereum’um olsa, ben Solana (SOL) ve Avalanche üzerine bahse girerdim” dedi. Bu yorumunun Bitcoin ve Ethereum’u kötüleyen bir yorum olmadığının da altını çizen Su, risk-getiri rasyosu üzerinden bir değerlendirme yaptı.

Bitcoin ve Ethereum’unda yükseliş trendini sürdüreceğini söyleyen Su,  Bitcoin’in altının piyasa değerini değiştireceğini, Ethereum’un ise ilerleyen zamanlarda 25.000 dolara ulaşacağını tahmin ettiğini dile getirdi.

Bazı analistlerin en büyük kripto birimi Bitcoin’in çok fazla avantajı olmadığına dair görüşlerine katılmadığını belirten Zhu, şubat ayında uçuk bir tahminde bulunarak Bitcoin’in uzun vadede 2,5 milyon dolara ulaşacağını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu