Kripto HaberleriHaberlerÜnlü NFT Koleksiyonu Milyonlarca Dolar Değer Kaybetti! Farklı Bir Cüzdana Taşındı!

Ünlü NFT Koleksiyonu Milyonlarca Dolar Değer Kaybetti! Farklı Bir Cüzdana Taşındı!

Takip et

İflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital bir zamanlar 100 milyon dolarlık bir NFT koleksiyonu hedeflemişti, ancak şu anda değeri 1 milyon doların altına indi ve farklı bir cüzdana taşındı.

Three Arrows Capital Destekli ‘Yıldızlı Gece’ NFT Koleksiyonu Gnosis Cüzdanına Taşındı

İflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital tarafından desteklenen bir fon olan Starry Night Capital, değiştirilemez tokenlerini (NFT’ler) akıllı sözleşme cüzdanı Gnosis Safe‘e taşıdı.

Starry Night, NFT furyasının ardından dijital koleksiyonlar için bir yatırım kolu olarak hareket etmek üzere Ağustos 2021’de Singapur merkezli firma tarafından kurulmuştu.

Fon, artık kullanılmayan Twitter hesabına göre, “dünyanın en iyi CryptoArt koleksiyonunu” bir araya getirmek için tanınmış NFT koleksiyoncusu Vincent Van Dough ile ortaklık kurmuştu.

Haber kaynakları Three Arrows’un NFT cüzdanlarının başlangıçta CryptoPunks gibi popüler koleksiyonlardan varlıklar aldığını ve 100 milyon dolar toplama hedefiyle Dmitri Cherniak gibi sanatçıların multi-milyon dolarlık sanat eserlerine yatırım yaptığını bildirmişti.

Firma ayrıca bir NFT eğitim portalı ve fiziksel galeri açmayı da planlıyordu.

Araştırmacı Kyle Waters’a göre Starry Night Capital, Haziran 2022’deki tasfiye kararı öncesinde 70 eserden oluşan koleksiyonunun tamamını NFT pazarı SuperRare’e taşıdı. O dönemde, koleksiyonu oluşturmak için 21 milyon dolardan fazla harcama yapıldığı tahmin ediliyordu.

İlgili Haber
Mastercard, NFT Temalı Banka Kartları Çıkartıyor!

Farklı değerleme araçları tahminlerinde farklı ölçütler kullandığından, Starry Night kasasındaki tüm NFT’lere değer biçmek çok zor. Ancak tahminlere göre NFT portföyü yaklaşık 625 ETH yani yaklaşık 846.431 dolar değerinde.

Buna ek olarak, koleksiyondaki NFT’lerin yaklaşık %89’unun düşük likiditeye sahip olduğu ve bunun da son 7 günde 35’ten az satış olarak ölçüldüğü belirtiliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları