coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerMastercard, NFT Temalı Banka Kartları Çıkartıyor!

Mastercard, NFT Temalı Banka Kartları Çıkartıyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dijital sanat eserleri (NFT), gün geçtikçe daha da popülerleşiyor. İnsanların NFT’lere olan ilgisi artarken, dünya endüstrisi de bu alana yöneliyor. NFT sektörüne dair son hamle, Dünyanın en büyük ödeme devlerinden Mastercard’dan geldi.

Mastercard, Dünyanın ilk NFT baskılı banka kartını üretmek için Hi platformuyla ortaklık kurduğunu resmi olarak açıkladı. Hi platformunun kullanıcılarına dağıtacağı banka kartlarının üzerinde, sahip oldukları NFT’nin bir baskısı yer alacak.

Hi’nin kurucu ortaklarından Sean Rach, anlaşma hakkında şunları söyledi:

“NFT’ler banka kartlarının üzerine muhteşem gözüküyor. NFT alanıyla ilgilenen insanlar, bu kartlar ile ellerindeki dijital sanat eserlerini somut bir şekilde de gösterebilecek.”

NFT temalı banka kartları, Dünya genelinde 90 milyondan fazla noktada ödemeler için kullanılabilecek. Mastercard sitesindeki duyuruya göre, kart sahipleri stablecoin ve kripto paralar üzerinden de ödeme yapabilecek.

Mastercard şirketinin yöneticilerinden Christian Rau ise işbirliğini şöyle yorumladı:

“Tüketicileri kripto paralar ve NFT’lere olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Kullanıcı taleplerine göre, piyasadaki yeniliği yakalamaya çalışıyoruz. Hi platformuyla yapmış olduğumuz anlaşmadan gurur duyuyorum.”

Hi platformu, NFT baskılı banka kartı isteyen kullanıcılar için başvuru almaya başladı. Kartların dağıtımının kısa süre içinde başlaması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail