AltcoinHaberler

Ünlü Trader, Terra 2.0 (LUNA) ve Do Kwon’u Değerlendirdi: “Çok Tehlikeli”

Eski opsiyon tüccarı ve risk analisti Nassim Taleb, yeni Terra ve kurucusu Do Kwon hakkında eleştiri yaptı.

Eski opsiyon tüccarı ve risk analisti Nassim Taleb, Do Kwon hapse atılsaydı yeni LUNA 2.0’ın asla hayata geçemeyeceğini söyledi ve böylelikle “tamamen aynı bariz ponzi şemasıyla” yatırımcıların kayıp yaşamasının önüne geçilmiş olacağını belirtti.

“The Black Swan” kitabının yazarı olan Nassim, Terra gibi bariz saadet zincirlerinin Bernie Madoff tarzı bariz olmayan saadet zincirlerinden daha tehlikeli olduğunu ifade etti.

Eski bir Nasdaq başkanı olan Madoff, kurbanlarını yaklaşık 17 yıl boyunca milyarlarca dolar dolandıran bir saadet zincirini gizlice yönetmişti. Madoff, 2009 yılında 11 ağır suçlamayı kabul ettikten sonra 150 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Madoff geçen yıl 82 yaşında hapishanede öldü.

Kwon da bazı yasal sorunlarla karşı karşıya durumda. Geçtiğimiz hafta Güney Kore televizyon kanalı JTBC, yerel savcıların Terra faciasıyla ilgili bir soruşturma başlattığını bildirmişti.

İlgili Haber
Terra Çalışanları Savcılığa İfade Verdi: "Çökeceği Belliydi, Do Kwon Bizi Dinlemedi!"

“Do Kwon, Terra’yı Pump’lamak İçin Bitcoin Rallisini Bekliyor”

Yeni LUNA tokeni, Do Kwon’un borsalarda işlem gördüğünü duyurmasının ardından açılış fiyatına göre %70’ten fazla değer kaybetmişti. Bununla birlikte, bugün canlanma sinyalleri veren coin son 24 saatteki %20’lik yükselişi ile bu yazının yazıldığı anlarda 6.87 dolardan işlem görüyor.

Taleb, Kwon’un LUNA’nın fiyatını pump’lamak için bir Bitcoin rallisi beklediğini iddia ediyor.

Daha önce Bitcoin konusunda ölçülü bir iyimserliğe sahip olan Lübnan asıllı Amerikalı analist, son zamanlarda bu görüşünü tamamen BTC düşmanlığına çevirmişe benziyor. Geçtiğimiz yıl bir belge yayınlayan Taleb, dünyanın en büyük kripto parasının değerinin sıfır olduğunu iddia ederek kripto para topluluğunun yoğun tepkisini çekmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu