AltcoinHaberlerKripto Para

Terra Çalışanları Savcılığa İfade Verdi: “Çökeceği Belliydi, Do Kwon Bizi Dinlemedi!”

Güney Koreli savcılar Terraform Labs'ın tüm çalışanlarını çağırdı.

Güney Koreli yetkililerin UST ve LUNA’nın çöküşü ile başlattıkları soruşturmalar günden güne genişliyor.

Öyle ki ülkenin yerel televizyonu JTBC”nin haberine göre Güney Koreli savcılar UST ve LUNA çöküşünü araştırmak için Terraform Labs’ın tüm çalışanlarını çağırdı.

JTBC’nin haberinde Seul Güney Bölge Savcılık Ofisi ortak mali ve menkul suç soruşturma ekibinin başlatılan soruşturmaların bir parçası olarak tüm Terraform çalışanlarını çağırdığı bildirildi.

Yetkililer, kasıtlı fiyat manipülasyonu olup olmadığını ve UST ve LUNA’nın uygun listeleme prosedürlerinden geçip geçmediğini kontrol etmek için olayı araştırıyor.

Bu bağlamda bazı çalışanların savcılara UST’nin tasarımıyla ilgili Terraform Labs içindeki bazı endişeler olduğunu söylediği iddia edildi.

Yetkililerin ayrıca, UST’nin istikrarlı bir teminat veya kâr modeline sabitlenmediği için Terra mekanizmasının hatalı olduğunu iddia ettiler.

“Belirli bir noktada, UST ve LUNA faiz ödemelerini ve değer dalgalanmalarını kaldıramadığı için çökmekten başka bir yol yoktu.”

Terra soruşturmaları devam ederken Terra ekibi bir yandan LUNA kurtarma çalışmalarını yürütüyor.

Bu kapsamda hafta sonu yeni Terra başlatıldı ve Binance ile FTX de dahil olmak üzere büyük kripto para borsaları Terra’nın airdrop’unu desteklediklerini açıkladı.

Yeni LUNA tokeni piyasaya sürüldükten kısa süre sonra büyük oranda değer kaybetti. Yazım esnasında LUNA 6,63 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber
Terra 2.0 Ana Ağı Nihayet Başlatıldı! Yatırımcılar LUNA2 Token Bakiyelerini Nasıl Kontrol Edebilir?
İlgili Haber
Yeni Terra (LUNA) Listelendikten Sonra Kaç Dolardan İşlem Görüyor ve Nasıl Bir Performans İzliyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu