AltcoinHaberler

Yeni Terra (LUNA) Listelendikten Sonra Kaç Dolardan İşlem Görüyor ve Nasıl Bir Performans İzliyor?

Do Kwon yeni Terra (LUNA) tokeninin borsalarda listelendiğini duyurdu. Peki yeni token nasıl bir performans sunuyor?

Terra (LUNA) ekibi, bugün yeni Terra 2.0 için beklenen açılış duyurusunu yapmıştı. Ekip, Blockchain ağında ilk bloğu oluşturarak Terra 2.0 Phoenix-1 ana ağını etkinleştirmişti.

25 Mayıs tarihinde Terra Classic kullanıcıları, yeni bir Terra zincirinin oluşturulması konusunda geçer oy vermişti.

Oylama kapsamında, öneriye göre yeni LUNA tokenleri kullanıcılara airdrop olarak ücretsiz verilecekti.

Plana göre Terra Classic zinciri kullanıcıları, UST tokeninin çöküşü öncesinde ve çöküşü sonrasında olmak üzere iki kayda göre token alabilecekti.

İlgili Haber
Terra 2.0 Ana Ağı Nihayet Başlatıldı! Yatırımcılar LUNA2 Token Bakiyelerini Nasıl Kontrol Edebilir?

Airdrop olarak gönderilen yeni Terra tokenleri, Terra istasyon ağlarını phoenix-1 ana ağına geçirerek görülebilir.

Genesis aşamasında Terra, toplamda 1 milyar tokenlik bir arza sahip olacak. Plana göre %30’luk arz topluluk havuzuna gönderilecek ve kalanı da stake yönetimi tarafından idare edilecek. %10’luk arz ise geliştiriciler için ayrılacak.

Eski Terra tokeni, Terra Classic (LUNC) olarak işlem görmeye devam edecek.

Yeni LUNA Tokeni Nasıl Bir Performans Gösteriyor?

Son gelişme olarak ise Terra kurucusu Do Kwon, yeni LUNA tokeninin borsalarda listelenmeye başlandığını gün içerisinde duyurdu.

Kwon’un açıklamalarına göre yeni token şu anda Bybit, Kucoin, Bitrue, Gate.io ve OKX gibi borsalarda işlem görmeye başladı.

Bazı borsalarda 17.7 dolar civarından açılış yapan token, gün içerisinde şu an 5.97 dolar seviyelerinde ve gün içerisindeki volatilitesi yüzde 65’leri görmüş durumda.

Yeni LUNA tokeni bu yazının yazıldığı anlarda açılış fiyatına göre %66 daha düşük bir seviyede seyrediyor. Düşüşün nedeninin, eski Terra tokeninde zarara uğrayan yatırımcıların zararlarının bir kısmını telafi etmek için satış yapması olduğu düşünülüyor.

Özellikle Yeni LUNA tokeni üzerinde sert volatilite olabileceği tahmin ediliyor. Bu sebeple yeni yatırım yapacak olan yatırımcıların bu fiyat oynaklığına karşı dikkatli olması öneriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu