AltcoinHaberler

Terra 2.0 Ana Ağı Nihayet Başlatıldı! Yatırımcılar LUNA2 Token Bakiyelerini Nasıl Kontrol Edebilir?

Terra (LUNA) 2.0 ağında nihayet ilk blokun üretildiği duyuruldu. Peki yatırımcılar LUNA2 tokenlerini nasıl kontrol edebilir?

Terra (LUNA) 2.0 için resmi duyuru nihayet geldi ve geliştirici ekici, Blockchain ağındaki ilk bloku üreterek Terra 2.0 Phoenix-1 ana ağını etkinleştirdi.

Terra (LUNA) 2.0 Blockchain’i Üzerinde İlk Blok Üretildi!

Terra ekibi tarafından yapılan resmi duyuru şu şekildeydi:

“Yeni Terra Blockchain’inin 1. bloğu (“Phoenix-1” zincir_id’si ile) resmi olarak 28 Mayıs 2022 tarihinde saat 06:00’da üretildi! Bu hızlı işbirliği için #LUNAtic topluluğunu tebrik ederiz.”

Duyuruda, LUNA token dağıtımı için uygun kişilerin Terra istasyonu tarayıcı uzantısı aracılığıyla yeni ağ Phoenix 1’i seçerek cüzdan bakiyelerini kontrol edebilecekleri belirtiliyor. Do Kwon, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 “LUNA (veya bazı borsaların adlandırdığı şekliyle LUNA2) token bakiyelerinizi görüntülemek için yalnızca istasyonda oturum açmanız ve sayfayı yenilemeniz gerekiyor. IBC ve diğer yerlerden gelen yeni kullanıcılar için, aynı ledger üzerinde bir cüzdan oluşturursanız istasyon yapmanız gereken diğer adımlarda rehberlik edecektir.”

Kwon ayrıca cüzdan bakiyelerini görmek için kullanıcıların finder.terra.money adresini kullanabileceğini söyledi.

Yeni likit LUNA tokenleri ile kullanıcılar Terra İstasyonu’na stake ederek ödül kazanmak gibi birçok işlem gerçekleştirebiliyorlar. Tokenler piyasaya sürüldükten sonra ise kullanıcılar bunları merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında kullanabilecek, alıp satabilecek ve yönetim kararlarında oy kullanabilecek.

Belirtmek gerekir ki Terra 2.0 bir Blockchain forku değil, tamamen yeni bir Blockchain olarak hayata geçti. Bunun sonucunda, Terra Classic üzerinde çalışan merkeziyetsiz uygulamaların yeni zincir üzerinde yeniden başlatılması gereksinimi doğdu. RandomEarth, Astroport, Spectrum, Prism, Nebula, EdgeProtocol, TerraSwap ve diğerleri dahil olmak üzere bazı dApp’ler halihazırda yeni zincire geçiş yaptı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu