AnalizBitcoin

Ünlü Türk Analist: “Bitcoin Koronavirüs Savaşçısı Değil Ekonomik Kriz Savaşçısı!”

Ünlü analist Selcoin, "bu yılın yarısında BTC krize karşı ilk sınavını verecek" dedi. İşte detaylar...

Ünlü Türk analist Selcoin, yaptığı isabetleri tahminleriyle birçok kişinin takibinde olan bir isim. Henüz BTC birkaç ay önce 10.000 doların üzerindeyken içinde bulunduğumuz aylarda Bitcoin‘in düşeceği üzerinde çokça durmuş ve 5.200 dolar seviyelerine kadar bir düşüş öngörmüştü.

Bu dönemde korona virüs etkisiyle ekonominin tüm dünyada kötü gitmesi Bitcoin’deki satış baskısını iyice arttırdı ve beklenmeyecek sonuçlar ortaya çıkarak fiyat 3800 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yayın saatine göre 5300 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, her ne kadar bir miktar toparlamış olsa da bu süreçte birçok yatırımcının güveni sarsılmış oldu.

Bitcoin hakkında son görüşlerini bildiren Selcoin, “Bitcoin korona virüs savaşçısı değil ekonomik kriz savaşçısı” diyerek 2008 yılında ilk üretilen Bitcoin blokundaki mesajı tekrar hatırlattı. Öyle ki üretilen ilk Bitcoin blokuna o günün Times gazetesindeki bir manşet yerleştirilmişti.

Özellikle “bankaların krizle cebelleşmesi” hakkındaki manşet Bitcoin blokuna işlenerek aslında BTC’nin ekonomik krize ve enflasyona karşı çıkarılmış bir ürün olduğu böylelikle tüm dünyaya bir mesaj şeklinde verilmişti.

Tam da bu konuya parmak basan Selcoin, Bitcoin koronavirüs ile savaşmak için gelmedi sözleriyle aslında bu süreçte birçok değerin (hisse senetleri, borsalar) gerileme yaşadığına parmak basıyor. Ayrıca ünlü isim, korona virüs etkisi ile durgunluk yaşayan piyasaların bu yılın ortasında iyice etkisini göstereceğini ve Bitcoin’in de krize karşı ilk sınavını bu dönemde vereceğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu