AnalizBitcoinEthereum

Ünlü Uzman, Bitcoin (BTC) İçin İyi, Ethereum (ETH) İçin Kötü Bir Gidişat Bekliyor: İşte Nedeni

John Carvalho, toplam piyasa değerine göre en büyük 2. kripto para birimi için sert bir "düşüş" bekliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hala düşüş yaşamaya devam etse de durum altcoinler için çok daha korkutucu. Özellikle dün yaşanan kırılım, Ethereum‘un (ETH) sert düşmesine ve BTC karşısında ciddi değer kaybetmesine yol açtı. ETH/BTC grafiğinde görülen bu düşüş ise ünlü bir isme göre daha sadece başlangıç.

ETH İlüzyonu Çöküyor!

Önde gelen Bitcoin geliştiricilerinden ve yatırımcılarından olan Carvalho, ETH için kötü bir senaryo ön görmekte. ETH ağını ayakta tutan ICO’ların, DeFi dünyasının, NFT’lerin ve Web3 ile POS olayının bittiğini vurgulayan Carvalho, bunun önemli bir durum olduğuna işaret etti.

Ethereum henüz Proof-of-Stake’e (PoS) geçiş yapmadı ve Web3 ile NFT furyası da hala sürüyor. Ünlü isim buna rağmen ise bütün bu furyaların bir süre sonra BTC için destekleyici unsurlara dönüşeceğini vurguladı.

Analist, “ETH ilüzyonunun” darmadağın olacağına ve BTC’nin ayakta kalacağına inanıyor.

ETH/BTC’nin çok sert değer kaybedeceğini düşünen ünlü isim, 3 farklı hedef verdi. Muhafazakar hedefinin 0,035 BTC, agresif hedefinin 0,016 BTC ve “kıyamet” hedefinin ise 0,005 BTC olduğunu belirten analist, ETH için resmen dibe işaret etti.

ETH/BTC an itibarıyla ise 0,06 seviyesinden işlem görüyor. Buna rağmen kısa süre önce ise ETH/BTC paritesinde inanılmaz sert bir düşüş yaşanması analistin belli noktalarda haklı olabileceğine işaret etmekte.

BTC son 24 saat içerisinde %2 değer kaybederken ETH ise %7,8 düşüş yaşadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Zik

Cok biliyor yaprak kafalilar

Mucit

Eth transferleri çok pahalı be arkadaş…çok önceleri almıştım ne trade yapılabilir ne bu ürünle bir şey satın alınabilir çok saçma bir şey ve çok ufak kar edip salmıştım.Evet şimdi günceleme geldi her satışla yakımı oluyor ama bir şey çok az diye çok değerli olmak zorunda değil.Hem kullanışlı hemde az olursa çok değerli oluyor..Öyle yada böyle ağların anası çok yüksek ücreti olmaması ve geliştiricileri çok iyi olduğu için btc elinde sonunda böyle kullanışsız ürünleri ezip geçecektir.Ben eth buralara kadar bile gelmesine şaşırıyorumElimde tutsam çok büyük para kazanırdım ama gerçekten hiç üzülmüyorum gerçekten benim kullanım alanımda değil.Soğuk çüzdana atıyorsun bir ton tantana..Çok ucuzdan alanların sadece övdüğü bir pozisyon da şuanda.Transver hızlanıp ücretleri düşmediği sürece bitmeye yönelik yönü var bence.Ve ethleri satıp sola geçtim o da habire ağ sıkıntısı çıkarıyor….evet fiyat aldığımdan kat ve kat yukarıda ama sıkıntı….Tam istediğim gibi az ama sağlam bir şey bekliyorum btc den sonra.Benim gözümde btc hariç hepsi sadece tradelik alıp saklamalık değil.Şuan için geçerli.Akıllı sözleşmesi sağlam ağı çok iyi hatta miktarı da süper ama Max arzı olmayan bir ton coin var… halbuki max arz yapsa yemede yanında yat al al daha çok al…ama hepsinde kusur var…

ByReco

Yorumunuz çok güzel ve bilgilendirici biçimde bunun için teşekkür ederim,O aradığın özelliklerde arzı sınırlı ve kullanım yoğunluğu ilede hemen artmayacak, hızı ölçeklenebilirliği ve güvenlik açısından KADENA ekosistemine bir bakın derim aradığınız tüm kriterleri burada bulabilirsiniz


Başa dön tuşu