HaberlerKripto Para

Ünlü YouTuber, Kripto Dolandırıcılığıyla Suçlanıyor!

1 milyondan fazla takipçisi bulunan YouTuber TechLead, kripto dolandırıcılığı ile gündemde!

TechLead tarafından başlatılan ve geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen Million token baştaki yükselişini büyük oranda kaybederek dolandırıcılık söylemlerinin yayılmasına neden oldu.

Başta kendi YouTube kanalı olmak üzere Twitter ve Telegram gibi sosyal platformlarda da reklamını yaptığı ve yatırımcılarını büyük kazançlar getireceğini iddia ettiği Million tokenı pumplayıp sonrasında da takipçilerinin ceplerini boşaltmakla suçlanan TechLead, Million tokenı “Milyonerler tarafından Milyonerler için Merkezi Olmayan Bir Dijital Para Birimi” olarak tanıtmıştı.

Yatırımcıların Hevesleri Kursaklarında Kaldı!

Piyasaya sürüldüğü anda 1 dolardan işlem görmeye başlayan Million token birkaç gün içerisinde rekor seviyeye ulaşarak %3.500’ün üzerinde değer kazandı ancak bu yükseliş dalgası uzun soluklu olamadı. Nitekim dün sabah itibarı ile çöküşe geçen token, %64’lük bir değer kaybıyla yatırımcılarının heveslerini kursaklarında bıraktı.

Söz konusu çöküş sonrası Uniswap’ın milyon jetonunu basan adresin fiyat artışından kısa süre önce 100 milyon dolardan dedikoduları kripto camiasında hızla yayıldı ve ünlü Youtuber söz konusu tokenı pumplamakla ve takipçilerini kandırmakla suçlandı. Tüm bu suçlamalara rağmen Twitter’daki reklam dolu paylaşımlarına devam eden TechLead’ın hala iddialı tweetler atması zarara uğrayan yatırımcıların büyük tepkisine neden oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu