Kripto HaberleriHaberlerUSDC CEO'su, Biden'ın Kripto Paralara Yönelik Emirlerini Değerlendirdi

USDC CEO’su, Biden’ın Kripto Paralara Yönelik Emirlerini Değerlendirdi

Takip et

ABD’nin en büyük stablecoin coin’i USDC’nin sağlayıcısı Circle CEO’su Jeremy Allaire, Joe biden’ın kripto paralara yönelik başkanlık emrini bir “dönüm noktası” olarak niteledi ve ABD yönetiminin dijital coinlerin bundan böyle dünyada kalmaya devam edeceğini anladığını söyledi.

“İnternetin Doğduğu Yıllardaki Tartışmaların Aynısı Kripto Paralar İçin Şu Anda Yeniden Yapılıyor”

Circle şirketinin kurucularından ve aynı zamanda CEO’su olan Allaire, ABD hükümetinin kripto paraların önemini tanımasını 1990’lı yıllarda internetin doğuşuna benzetti:

“1990’lı yıllarda internet teknolojisi çevresinde çok fazla girişim vardı ancak buna ek olarak bu alanın nasıl regüle edilebileceğine dair de tartışmalar bulunuyordu. İşte bu tartışmaların aynısı şu anda da yapılıyor.”

ABD hükümeti dolara karşı başlatılan rekabet ortamının stratejik bir ulusal sorun olduğunu düşünüyor ve Allaire’e göre son başkanlık emri ile birlikte ikili diyaloglar daha iyi bir konuma gelebilir.

Allaire, daha önce yaptığı açıklamalarında ABD’nin dijital para birimi yarışında önde gittiğini fakat bu momentumunu koruyup koruyamayacağına dair kuşkuları olduğunu söylemişti.

Allaire, yaptığı açıklamasında hükümetin bütünsel yaklaşımının kripto para dünyasının şu anda tam ihtiyaç duyduğu şey olduğunu söyledi. Ünlü CEO, kurumların bu alana “tüm farklı açılardan” bakması gerektiğini belirtti.

“Bu başkanlık emri, federal ajansların daha akıllı, daha eğitimli olmasını ve işlerini yapmalarını, bu olayı önemli olduğu için anlamalarını istiyor.

Hazine Bakanı Janet Yellen ve FED başkanı Powell’ın ifadelerinde duyduklarınız, özel sektörde dijital para birimlerinin ve stablecoin’lerin finansal sistemin kesinlikle bir parçası olacağını anlamalarıdır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları