AltcoinHaberler

USDC Dağıtıcısı Circle, FED’e Dikkat Çeken Bir Çağrı Yaptı!

USDC stablecoininin dağıtıcı şirketi Circle, FED'e yaptığı çağrısında bazı önemli açıklamalarda bulunmuşa benziyor.

USDC dağıtıcısı Circle Internet Financial, ABD Merkez Bankası’nın kendi dijital dolarını piyasaya sürmekten vazgeçmesi gerektiği çağrısında bulundu ve bu tür girişimlerin USDC gibi özel sektör tarafından sağlanan çözümleri baltalayabileceğini iddia etti.

Circle, USDC Tokeni Sayesinde Dijital Dolara İhtiyaç Olmadığını İddia Etti

USDC stablecoinini piyasaya süren şirket, FED’e gönderdiği bir görüş mektubunda, USDC tokeninin ABD için bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) “potansiyel avantajlarının birçoğunu” halihazırda karşıladığını belirtti:

“Circle da dahil olmak üzere bir dizi şirket, itibari para endeksli stablecoin’lerle trilyonlarca dolarlık ekonomik faaliyeti desteklemek için Blockchain teknolojisinden yararlandı. FED’in bir CBDC piyasaya sürmesi, yeni inovasyon adımlarını sekteye uğratabilir.”

Stabilcoin endüstrisi son zamanlarda TerraUSD’nin (UST) korkunç çöküşünden dolayı ciddi zarar gördü, ancak TerraUSD, USDC’den farklı olarak, gerçek rezervler tarafından desteklenmiyordu ve bir tür algoritmik stablecoindi.

Circle, FED’e yaptığı çağrısında USDC’nin “nakit ve kısa vadeli ABD devlet tahvilleri” tarafından desteklendiğini ve şirketin bu rezervlerin içeriği hakkında düzenli olarak kamuoyuna güvence verdiğini belirtti:

“USDC, doların dünyanın rezerv para birimi olma rolünü azaltmıyor, aksine destekliyor.”

İlgili Haber
USD Coin (USDC), Rezervlerini Nerede Tuttuğunu Açıkladı: Yüzde Kaçı Nakit?

Circle ayrıca dijital doların geleneksel bankacılığa verebileceği potansiyel zararların da altını çizdi.

Bankacılık sektörü de kendi mektuplarında benzer görüşler paylaşmıştı. Şirket, FED’e yaptığı çağrısında ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Teknolojik gelişmelerin hızı göz önüne alındığında, FED’in hızla eskimeyecek bir teknoloji standardında bir CBDC oluşturması zor olabilir.”

FED yetkilileri sürekli olarak Beyaz Saray ve Kongre’nin desteği olmadan bir CBDC üzerinde ilerleme kaydetme niyetinde olmadıklarını söylemişlerdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu