AnalizBitcoin

Uzmanlar Bitcoin (BTC) Fiyatını Değerlendirdi: Boğa Ne Zaman Geliyor?

Son gelişmelerin ardından dört uzman Bitcoin fiyatının geleceğini ve boğa piyasası ihtimalini değerlendirdi.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta sonunda ufak bir kayıp yaşamış ve tırmandığı 42.000 dolar seviyesinden yeniden 40.000 dolara doğru gerilemişti.

Bunun ardından ise dünyanın en büyük kripto parası yeniden yükseldi ve bu yazının yazıldığı anlarda 41.172 dolardan işlem görüyor.

Bu gelişmelerin ardından bazı piyasa uzmanları Bitcoin fiyatının nereye gidebileceğine dair görüşlerini yatırımcılar ile paylaştı.

“Bitcoin Fiyatı İçin Sonraki Destek Noktası 34.000 Dolar Olabilir”

Ethereum tabanlı Upstream borsasının kurucusu Mark Elonowitz, 40.000 dolar desteğinin bir süre daha dayanacağına inandığını söyledi ve ekledi:

“Son gerilemeye ve küresel çapta kötü haberlere rağmen BTC fiyatının bu seviyenin üstünde kalması bana 40.000 dolar seviyesinde güçlü bir destek bulunduğuna dair ipucu veriyor. Bundan sonraki destek noktası ise 34.000 dolar olabilir.”

Richard Usher: “45.500 Dolar ile 46.000 Dolar Arasındaki Bölge Aşılırsa Yatay Seyir Dönemi Bitebilir”

OTC Trading lideri Richard Usher’da 40.000 dolar ile ilgili olan görüşlere katıldı:

İlk destek psikolojik 40.000 dolar seviyesinde ve daha güçlü olan destek ise 37.500 dolar seviyesinde bulunuyor olabilir. Ralli yaşanması durumunda ise kritik direnç seviyesi 45.500 ile 46.000 dolar arasında yer alıyor. Buranın kırılması son konsolidasyon dönemini bitirir ve 52.000 dolar üstüne çıkılır.”

Josh Olszewicz: “44.500 Dolar Seviyesi Aşılırsa Trend Boğa Lehine Dönebilir”

Valkyrie Investments araştırma lideri Josh Olszewicz, Bitcoin’in grafiğinde bir yükselen üçgen formasyonu oluştuğunu iddia etti:

“Teknik analiz BTC fiyatında yükselen üçgen formasyonunun oluşumunun devam ettiğini gösteriyor bu da boğa lehine yorumlanabilir.

Grafik modeli 1.618 Fibonacci genişlemesi gösteriyor ve fiyatta alçak dipler oluşmadığı sürece 50.000 dolar ile 55.000 dolar arasına bir hamle planlıyor olabilir. Bu modelin olma olasılığı fiyatın çapraz desteği aşmasıyla birlikte son derece azalacaktır. Model başarısız olursa hacim desteği 32.000 dolar ile 38.000 dolar arasında yer alıyor.

Bununla birlikte 200 günlük EMA değeri de 44.500 dolarda bulunmasıyla birlikte yükselen üçgende bir yatay dirence denk geliyor. Bu seviyenin aşılması durumunda boğa lehine bir trend dönüşümü ihtimali güçlenir.”

Gerber Kawasaki Wealth & Investment Management şirketi analisti Brett Sifling ise düşüncelerini şöyle açıkladı:

“35.000 dolar desteği ya da 45.000 dolar direnci aşılırsa bir kırılma ya da çöküş beklerim. Bir varlık ne kadar uzun süre sıkı bir fiyat aralığında hareket ederse ardından gelen hareket o kadar sert olur.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu