Bitcoin

VanEck Bitcoin ETF’si Geri Çekildi!

VanEck, son dakika kararı ile ETF başvurusunu iptal etti.

Bitcoin ETF’si başvurusunda bulunduktan sonra kesin gözüyle bakılan VanEck Bitcoin ETF’si bugün iptal edildi. Başvuruyu geri çekme kararı aldığını açıklayan VanEck, bu kararın nedeni hakkında ise net açıklama yapmadı. Kripto para birimlerinin fiyatındaki son dönemde değişimler sık sık gündeme geliyor ve kripto paralar hakkında Amerikan federal hükümetinin kapalı olması nedeniyle karar vermeyecek veya ETF başvurularını reddedecek olduğu iddiaları sonrasında VanEck tarafından bu karar verilmiş olabilir.

ABD’de federal hükümet 30 günü aşan süredir kapalı ve yakın zamanda açılması beklenmiyor. Başkan Donald Trump yönetimi, federal hükümeti açmak için Demokrat partililer tarafından kendisine en az 5.6 milyar dolar değerinde duvar bütçesi onayı vermelerini istiyor.

Demokratlar ise Başkan Donald Trump’a bu bütçeyi vermezken, Başkan Donald Trump’ın istemesi durumunda bu hakkı kendisine tanıyabilecek ve kendisine milyarlarca dolar bütçe harcama yetkisi verebilecek yetkiye sahip olmasına rağmen hükümeti kapalı tutup Demokratların kendisinden onayı almayı tercih ettiği biliniyor.

VanEck Bitcoin ETF’sinin iptal edilmesi nedeniyle kısa vadede yaşanacak gelişmeler neler olacak merak konusu oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu