Kripto HaberleriHaberlerVarlık Fonları Bitcoin Depolayabilir

Varlık Fonları Bitcoin Depolayabilir

Takip et

Dünyada geliri çok fazla olan ülkelerin bazıları ”varlık fonu” adı altında bir fon kuruyor ve bu fonda milyarlarca doları aşan miktarlarda büyük paralar biriktirmeyi sürdürüyorlar. Varlık fonu Türkiye’de de var ancak Türkiye çok zengin ülkelere oranla varlık fonu içerisinde tuttuğu parayı daha düşük ve daha sınırlı olarak harcayabilecek orta sınıf gelire sahip olan ülkelerden birisi.

ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya ile Suudi Arabistan’ın elinde bulunan parasal güç ile Türkiye’nin elinde bulunan parasal güç aynı değil.

İddialar o ki kripto paraların gelecekte varlık fonlarında kendilerine küçükte olsa pay bulabilecekleri ve varlık fonunda tutulacak olan Bitcoin’in değer kazanması durumunda fonun kendi kendine büyümesinin sağlanabilecek olduğu iddia ediliyor.

Bu konuda bazı tartışmalar olsa da bu tartışmalar çok fazla dile getirilmiyor. Ancak ekonomistler, kripto paraların varlık fonlarına eklenmesini riskli bir hamle olarak görselerde devlet bünyesinde kripto paraların varlık fonuna eklenmesinin fonun büyümesi, gelişmesi ve yenilikçi olmasında büyük pay sahibi olabilecek olduğunu belirtiyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları