HaberlerKripto Para

Varlık Fonlarına Kripto Para Eklenebilir

Gelecekte milyarlarca dolarlık varlık fonları içerisinde kripto para birimleri olabilir.

Milyarlarca doları aşması ve yakın zamanda Avrupa’nın 112 milyar dolarlık varlık fonu oluşturacak olduğunu açıklamasının üzerine kripto paraların bu fonlar içerisinde olup olmayacağı gündeme geldi. Kripto para birimlerinin değeri ve geleceği merkez bankalarını da ilgilendiren bir konu. Varlık fonlarının içerisinde henüz kripto paralar bulunmuyor ve direkt olarak nakit olarak kullanıma hazır bir şekilde dolar veya Euro bulunuyor. Her ülke yerli para birimi üzerinden varlık fonlarını oluşturuyor ve bazı ülkeler dolar alarak varlık fonlarını güçlendiriyor.

Türkiye Varlık Fonu ve diğer ülkelerde bulunan varlık fonları bugün henüz hiçbir değer kazanmıyor, faiz geliri alan ülkeler olduğu iddia ediliyor olsa da bazı ülkelerde gelecekte kripto para birimlerinin eklenmesi ile bu fonların kendi kendine değer kazanabilecek olduğu, bu değeri kazanmasının ardında ise kripto para birimlerinin hiçbir zaman sabit olmayan değeri olacak. Kripto para yatırımcılarının yakın gelecekte çok daha fazla ilgi göstermesi beklenen piyasada her yıl daha fazla sayıda hükümet ve şirket yeni yatırımlar yaparak kripto para piyasasına giriş yapıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu