Kripto HaberleriHaberlerVenezuela Halkı Çareyi Bitcoin Üretiminde Buldu

Venezuela Halkı Çareyi Bitcoin Üretiminde Buldu

Takip et

Venezuela halkının büyük bir kısmı olmasa bile orta çapta birçok vatandaşın ülkede resmi olarak değer kaybı yaşayan Bolivar para birimi dolayısı ile ekonomik krizde oldukları bilinmekte. Ülke genelinde yaşanan kriz ABD’nin yaptırımları sonrası en üst düzeye çıkarken bir diğer tarafta ise ülkeye uygulanan yaptırımlar dolayısı ile gıda, enerji ve diğer alanlarda birçok sorun yaşanıyor. Venezuela halkı ise 1.3 TL ile aylık olarak elektrik kullanabilmenin verdiği rahatlık sayesinde kripto para madenciliği yaparak günlük ortalama 6 dolar ila aylık 1000 dolar seviyesine varan çok ciddi paralar elde edebiliyor.

Bu durum ülkede daha ne kadar sürer bilinmese de gelecek süreçte kripto para madenciliğinin Venezuela halkının asıl para kazanma kaynaklarından birisi haline gelmesi beklenen bir durum.

Halk 6 Dolar İle Bir Günü Çıkarabiliyor

Üretimsel olarak kripto para madenciliğinden gelen para ile bir günü standart bir şekilde çıkarabilen aileler, daha sonraki günlerde ne yapacak olduklarını ise bilmeden boşluğa sürükleniyorlar. Ülkede Maduro yönetiminin aldığı katı rejim kararlarına rağmen halkın bir kısmının hala daha hükümeti desteklemesi ise oldukça fazla tepki çekiyor ve hükümete tepkiler en üst düzeyde yaşanıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları