Haberler

Venezuela Kripto Para Yasalarını Güncelledi

Venezuela yönetiminden yeni yasa adımı.

Venezuela Kurucu Meclisi, ülkenin en üst düzey kararlarından birisini alarak kripto para birimi Dash kopyası Petro’nun her isteyen kişi tarafından yasal olarak her istediği hizmet ve ürün alımında kullanılabilecek olduğunu ve son yasal kararnameler ile birlikte Petro’nun ülkede tamamen yasal olduğunu kanıtladı. Petro kullanımının artması için bir süre önce pasaport ve ehliyet gibi resmi belgelerin alımında Petro kullanımını şart koşan ülkenin üst düzey yönetimi, bugün aldığı karar ile yasal hale gelmiş olan Petro’nun Washington tarafından kendilerine yönelik uygulanan yaptırımları çözebileceğini düşünüyor.

Washington yaptırımları arttırmaya istekli değil

Washington ise Petro’nun ABD’de yasak olduğunu bir süre önce resmi alınan karar sonucunda açıklandı ve Petro kullanımının yasak olduğuna hükmetti. Venezuela yönetimi ise ABD’nin kendilerine karşı yaptırımlarının yasal olan Petro sayesinde OPEC ticaretinde de Petro kullanabilecek duruma gelebileceklerini ve Petro-dolar zorunluluğunu kırabilecek olduğunu düşünüyor. Petro’nun Dash’ın birebir kopyası olduğu ve çalıntı olmasından dolayı kripto para olarak değil sertifika olarak verildiği iddia ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu