Haberler

Venezuela Ve Arjantin’de Bitcoin Hacmi Rekor Kırıyor!

Ekonomik krizin artık ekonomiyi yok ettiği Venezuela ve Arjantin'de insanlar paralarının değerini korumak ve olası güvenlik tehditleri nedeniyle kripto paralara yöneldi.

Kripto paralar bugün dünyanın en çok kullanılan para birimi olmasa da Venezuela ve Arjantin gibi ekonomisi yok olan ülkelerde çok fazla ilgi görüyor. Ne kadar fazla insan kripto paraları kullanıyor? Diye sorulduğu zaman bu 2 ülkede 10 milyondan daha az insanın kripto para kullandığı tahmin ediliyor ve çok sayıda insanın kripto paralara da erişmekte zorluk çektiği, kripto para kullanımı ile ilgili olarak bazı endişeleri olduğu biliniyor.

LocalBitcoins verilerine göre Venezuela ve Arjantin’de yeni Bitcoin hacmi rekorları kırıldı ve rekor sayıda insan kripto para birimlerine ilgi gösterdi. Bitcoin satın alan ve satan 2 ülkeden insanların sayısının giderek artması artan ekonomik tehdit ve giderek yok olmuş ekonominin daha büyük tehdit ve sorunlara sebep olması gösteriliyor. Bitcoin dışında XMR gibi kripto para birimleri de bu ülkelerde çok sayıda insan tarafından aktif olarak kullanılsa da çoğu yatırımcı, yatırım için değil ödeme yapmak ve paranın değerini koruyabilmek için kripto para birimlerini aktif olarak kullanmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu