Haberler

Venezuela Yönetimi İçin Yolun Sonu Yaklaşıyor Mu? Tüm Ticaret Durdurulabilir!

Amerikan yönetimi kısa süre önce Venezuela'da iktidar değişimi yapacaklarını açıkladı.

Başkan Donald J. Trump’ın yönetiminden yapılan açıklamada Venezuela’da bir iktidar (hükümet) değişimi yapacaklarını ve yönetimin ABD’nin istekleri doğrultusunda değiştirileceği açıklandı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, tarafından yapılan açıklamada iktidar değişimi için hızla çalışmaların devam ettiği doğrulandı.

Venezuela yönetiminin bugün için denizlerde yetki alanlarını koruduğu biliniyor. Ancak kısa süre içerisinde ABD’nin son adımı atarak Venezuela’dan giriş ve çıkışları yasaklaması mümkün. Bu durumda Maduro iktidarının kısa süre içerisinde devrilmesi ve yerine Juan Guaido iktidarının başlaması öngörülüyor.

Venezuela Petrol İle Bile Ticaret Yapamaz Hale Gelebilir

Venezuela’da Petro’nun değeri giderek daha fazla itibarsızlaşmaya bağlı düşerken, hükümet suni olarak Petro fiyatlarını yükseltmeye çalışıyor. Ülke ekonomisi uzunca bir süre önce dibe çakıldığından dolayı Maduro yönetiminin kısa sürede kısa vadeli kurtarıcısı olarak görülen Petro’dan da beklediğini bulamayacağı tahmin ediliyor.

Nicolas Maduro’nun kripto paralar ile halkı kandırdığını açıklayan yetkililer ise ülkede artık Maduro için kaçınılmaz bir sonun gelmeye başladığını, yargının gelecek dönemde bugünün suçlularına en ağır cezaları vereceğini düşünüyor.

ABD yanlısı Juan Guaido ve milyonlarca destekçisi Petro’yu gelir gelmez kaldıracaklarını, tüm suçluları en ağır cezalarla cezalandıracaklarını açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu