Kripto HaberleriHaberlerVenezuela'da Bitcoin Rekoru Kırıldı

Venezuela’da Bitcoin Rekoru Kırıldı

Takip et

Venezuela’da hükümet enflasyon oranlarına hiçbir müdahale edemiyor ve kripto para sahibi olan insanlar kısa süre önce daha fazla düşüşe rağmen kripto para birimlerini satın almaya başlamışlardı. Bitcoin ve kripto para birimi satın alan yatırımcılar altcoin konusunda çok fazla tercihte bulunmuyor olmalarına karşı Bitcoin alan Venezuelalı insanların sayısında geçtiğimiz haftalarda büyük oranda bir artış olduğu açıklandı. Bitcoin alan Venezuelalı sayısının artmasında en önemli nedenlerden bir tanesi ise ülkede yaşanan enflasyon sorunları ve ülkede giderek daha fazla artan ekonomik sorunlar ilk sırada.

Bitcoin yatırımlarının Venezuela’da rekor kırmaya devam edebileceği ve bunun arkasında ülkede Maduro yönetiminin ekonomiye dönük hep kötü adımlar atarak bozuk olan ekonomiyi daha fazla bozması bulunuyor.

Venezuela’da hükümet ABD yaptırımları nedeniyle değil, üretim alanında hiçbir adım atmayarak sadece petrole güvenmesi ve hükümetin liyakata dayalı yönetilmiyor olmasından dolayı bugün bu durumda olduğu belirtiliyor ve ülke vatandaşları 10 milyonun üzerine çıkan enflasyonun devlet başkanı olarak bilinen Maduro olduğu sürece daha kötüye gideceğini ifade ederek yerel para yerine Bitcoin tercih ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları