Kripto HaberleriHaberlerVenezuela'da ''Jetman Pay Bitcoin'' İle Vergi Toplanıyor!

Venezuela’da ”Jetman Pay Bitcoin” İle Vergi Toplanıyor!

Takip et

ABD’ye karşı hareket eden Venezuela bugün tek bir kişi nedeniyle krizin ötesinde bir kriz yaşamaya başladı. Para artık değer görmüyor, ABD Doları almak için birkaç farklı ülkenin sistemini kullanmak zorunda kalan Venezuela yönetimi bunu en sonunda Bitcoin ile yapmaya başladı. Ülkede yaşanan olaylar sonrasında yeni başkan Juan Guaido henüz devlet başkanlığı koltuğuna belirli nedenlerden dolayı oturamadı ancak Nicolas Maduro yönetiminin eseri de ortada.

Venezuela ekonomisi sadece 1 kişinin inadı nedeniyle çöktü. Nicolas Maduro yönetiminin sorumlusu olan Maduro, ABD yönetimi ile anlaşma yoluna gitmedi ve her zaman karşı çıkarak ülke ekonomisini sağlık, gıda ve birçok temel ihtiyaca yoksun hale getirdi.

Jetman Pay sistemi

Artık Venezuela’da havalimanlarından alınan vergilerin Bitcoin’e dönüştürüldüğü ve bunun ardından Rusya, Çin ve diğer Venezuela destekçisi 1-2 ülkeye gönderilerek ardından ABD Doları olarak geri tahsil edildiği, bu ülkelerin ise bunun karşılığında komisyon aldıkları iddia edildi. Sistemin detayları ortaya çıkmadı ancak ABD yönetiminin bu sisteme karşı yaptırım uygulamadığı, henüz bir yaptırım haberi olmadığı biliniyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları