Haberler

Venezuela’da Kripto Paralar Ekonominin Kurtarıcısı Olamadı!

Venezuela'da kripto paralar kurtarıcı olamadı.

Venezuela’da beklenen olmadı ve ülke ekonomisinde kurtarıcı olacağı iddia edilen kripto paralar bir türlü ekonomide iyileşme sağlayamadı. Bitcoin ve Petro ülke ekonomisinde kurtarıcı olamasa da halkın ekonomisi için ise hükümetin dediklerinden bağımsız olarak Bitcoin para biriminin değerinin saklanması için oldukça olumlu ve iyimser oldu. Yatırımcılar, kripto para birimleri sayesinde ülkede olan ekonomik sorunlardan daha az etkilendiklerini, aile ekonomisinin Bitcoin sayesinde çok daha iyi düzeyde korunduğunu belirtmeye başladılar.

Yatırımcılar, bakıldığında kripto para birimlerinin yakın zamanda birçok soruna sebep olabilecek ekonomik kayıpların engellenmesinde rolü olduğunu, Venezuela ekonomisinde kötü olayların bitmek bilmediği uzunca bir sürede, Bitcoin’in bazı ailelerin hayatını kurtarmakta faydalı olduğunu açıkladılar. Bitcoin’e sahip olan Venezuelalılar, kripto paraların ülke ekonomisinde kullanılmasının imkanı olmadığını ancak ödeme aracı olarak kullanılabileceğini ve birçok satıcının kripto para birimlerini artık kabul ettiğini veya etmek zorunda kaldığını belirtiyor. Bakkala giderek ekmek ve kapalı paket kaşar peyniri halkın büyük bir bölümü tarafından ürün olmadığı veya çok pahalı olduğu için satın alınamıyor.

Ülke ekonomisinde kripto paralar ne kadar fazla kullanılıyor olsa da bir yerde bazı satıcılar kripto para birimlerini kabul etmiyor veya kripto paraları bilmiyor. Bitcoin kabul eden mağaza sayısının artması ve dükkanların büyük bir bölümü kapanmış veya kapanma noktasında olsa da ülkede kripto paraları kabul eden dükkan sahiplerinin kazançlarının günü çıkarabilecek kadar olduğu belirtiliyor.

Venezuela’nın kripto para birimleri yatırımcısı insanlarının büyük bölümü ülkede yatırım amacı olarak kripto paraları kullandıklarını, ödeme aracı için ise kripto paraları pek fazla kullanamadıklarını ifade ediyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu