Haberler

Venezuela’da Madencilik Kısıtlı Da Olsa Devam Ediyor

Venezuela'da hükümet geçtiğimiz birkaç ay önce madencileri hedef almıştı

Venezuela’da Nicolas Maduro tarafından alınan karara göre geçtiğimiz birkaç ay öncesinden beri kripto para madenciliği yapılması imkansız hale geldi. Hükümet, kripto para madenciliği tesislerine zaten izin vermiyor ve bunun enerji kaybı olduğunu iddia ediyor. Ancak hükümet aynı zamanda kendi kripto para birimi olan Dash çalıntısı Petro’nun her geçen gün ekonomiye daha büyük oranda kayıp yaşatıyor olmasına rağmen önüne geçmiyor ve kripto para pazarının ülkede sadece çalıntı olduğu iddia edilen Petro üzerinden yürütülmesini zorunlu kılıyor!

Evet, Petro bazı merkezlerde zorunlu ödeme aracı olarak Venezuelalılar tarafından kullanılmak zorunda. Ancak ülkede kripto para madencileri gerek ABD yaptırımları, gerek ekonomik sorunlar, gerek ise Nicolas Maduro’nun kararnamesi ile madencilik ekipmanlarının alımını engellemesi sonrasında geçtiğimiz aylara göre ülkede madencilik yapamıyor veya kısıtlı olarak kripto para madenciliği yapabiliyor. Ülkedeki sorunların bu kadar fazla iken, bu sorunlar ile ilgilenilmesi bazı Venezuela vatandaşlarının tepkisini çekmekte olsa da hiçbir vatandaş hükümetin bu kararlarına karşı hareket edemiyor, olası eylemlerde Maduro yönetimi askeri güç kullanarak silah kullanım yetkisi veriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu