Haberler

“Ver Parayı Al Bitcoin Fiyat Tavsiyesini” Dönemi!

Twitter'da her dakika onlarca kripto para birimi Bitcoin ve altcoinler ile ilgili tweet atılıyor.

#cryptocurrency – #bitcoin – #crypto – #altcoin tagları her dakika onlarca tweetin atıldığı alt başlıklar olarak görülüyorlar. Son dönemde yatırımcılar forum sayfalarından vazgeçip daha çok yatırımlarını düzenlemek, yeni dönemde neler olacağına yönelik tahminlerde anonim olan ‘kripto para analisti – yorum’ hesaplarına göre yatırım yapmaya devam ediyorlar. Giderek artan Twitter ilgisinin arkasında özellikle daha doğru olduğuna inanılan tarafsız analizler yatarken, bazı sayfaların tahmin satışları bile yapmaya başladığı biliniyor.

Sahte Kazanç Görselleri Kullanılıyor

Genellikle herkese açık yerine gizli hesaplar üzerinden yapılan bu işlemlerde bazen ise ücretli analiz tavsiyesi gündeme geliyor. Birkaç hesap paylaştıkları analizlerin çok doğru olduğunu, bu hesaptaki verileri görebilmek için aylık aidat benzeri veya tek seferliğe mahsus Bitcoin ile ücret ödenmesini isteyerek yatırımcıları doğru olduğu meçhul olan öneriler ile kandırıyor.

Özellikle yeni eski demeden tüm yatırımcıları hedefleyen bu hesaplar sadece Bitcoin ile sınırlı kalmıyor, altcoin önerileri de veriyorlar.

Genellikle 50-200 dolar arasında değişen bu aidatların ödemesi Bitcoin ile yapıldığından ve tahminlerin %100 doğru olacağı konusunda resmî bir garanti verilemediğinden dolayı yatırımcılar sadece inanarak bu hesaplara kanıyor ve çoğu hesap doğru olmayan analizler ile bu şekilde para kazanıyor.

*Yapılacak basit bir aramayla bu tür hesapların varlığının sayısının her geçen gün arttığı görülebiliyor. Instagram’da da özellikle ‘yatırım koçu’ sayfalarında bu duruma çok sık rastlanmaya başlamış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu