Kripto HaberleriAnalizVeriler Açıklandı: Bitcoin, ETH ve Altcoinler 1 Trilyon Dolar Piyasa Değerini Ne...

Veriler Açıklandı: Bitcoin, ETH ve Altcoinler 1 Trilyon Dolar Piyasa Değerini Ne Zaman Aşacak?

Takip et

Bilindiği üzere Bitcoin, Ethereum ve altcoinler geçtiğimiz yıl kırdıkları rekorların ardından keskin düşüşler sergilediler.

Yeni bir kripto piyasası fiyat araştırmasında ise büyük kripto paraların yıllık ortalama büyüme oranlarında büyümeye devam etmeleri durumunda piyasa değeri olarak 1 trilyon dolar barajını ne zaman aşacakları sorgulandı.

Bitcoin 2023 Yılı Başlarında Yeniden 1 Trilyon Dolar Piyasa Değerini Aşabilir

Dijital varlık endüstrisi inceleme ve analiz şirketi Crypto Head verilerine göre ortalama olarak yıllık %159 büyüme oranına sahip olan Bitcoin, trilyon dolar piyasa değerine 2023 yılı başlarında ulaşacak.

Araştırma şirketi, raporunda 1 Ocak 2019 tarihinden sonra ortaya çıkan ve çok yüksek büyüme oranlarına sahip olan Solana gibi kripto paraları ise verilere eklemedi.

Yıllık ortalama %308 büyüme oranına sahip olan Ethereum’un ise bu verilere göre Bitcoin’e benzer şekilde 2023 yılı başlarında 1 trilyon dolara ulaşması mümkün olabilir.

BNB, Cardano, XRP ve FTM’de Durum Ne?

Ethereum rakipleri BNB ve Cardano’nun ise sırasıyla sahip oldukları yıllık %615 ve %423 büyüme oranlarıyla 2024 yılında 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşması tahmin ediliyor.

Analiz şirketinin diğer verileri incelendiğinde ise, şu sıralar başı SEC ile arasındaki dava nedeniyle belada olan Ripple’ın (XRP) yıllık ortalama %88 büyüme oranı ile 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşma zamanının 2028 yılını bulabileceği düşünülüyor.

Şirket verilerine göre, yıllık %5.000’lik ortalama büyüme hızıyla zirvede olan Fantom’ın (FTM) ise trilyon dolar barajını 2024 yılında aşabileceği ifade edildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları