Haberler

Verkhovna Rada Of Ukrayna Kripto Paraları Tanıdı

Ukrayna Meclisi olarak tanınan Rada yeni bir adım ile kripto paraları resmen tanıdı.

Verkhovna Rada Of Ukrayna tarafından yeni bir adım atılarak kripto para birimlerinin resmen tanındığı açıklandı. Henüz bugün için Ukrayna yasalarına girmemiş olmasına rağmen FATF tarafından uygulanan regülasyonları uygulamaya karar veren Ukrayna Meclisi gerekli adımları atarak bir taraftan ise kripto paralara karşı yasal garanti vermiş oldu. Aslında bu garanti herhangi bir ekstra fayda sağlamıyor gibi görünse de kripto para yatırımcıları bir sorunla karşı karşıya kaldıklarıda yargıya daha kolay başvuru yapabilecekler.

Ukrayna hükümetinin son dönemde özellikle teknoloji alanında daha fazla çalışmalar yapmasının ardında genç devlet başkanı olduğu belirtilse de ülkenin Rusya tehdidi dolayısı ile ekonomisi son derece kötü. Turizm açısından iyi olan ülkede kripto para sahibi kullanıcı sayısının da son derece az olduğu bilinmekte.

*Ukrayna’da kripto paralardan vergi henüz bugün için alınmıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu