Haberler

Vietnam Kriminal Polis Departmanı Eski Başkanı: Kripto Paralar İle Bağış YASAL DEĞİL!

Vietnam Kriminal Polis Departmanının eski başkan yardımcısı Vu Hoang Kien, kripto para birimleri ile bağışların yasal olmadığını açıkladı.

Vietnam Kriminal Polis Departmanının eski başkan yardımcısı Vu Hoang Kien, kripto para borsaları, bireyler ve diğer her türlü şirketin kripto para birimi ile bağış kampanyaları oluşturmasının yasal olmayan bir gerçek olduğunu ve bunun yasal açıdan çok büyük sonuçlarının olabileceği uyarısında bulundu. Ülkenin yasalarının kripto para birimlerini düzenlememiş ve yasaklamamış olsa bile bu tür durumlara dair diğer yasaların etkili olduğunu ve geçerliliğinin sürdüğüne değinen Kien, borsaların özellikle de kripto para birimleri ile bağış toplamasının ve bunu kampanya düzeyinde yapmasının özellikle vergilendirme ve diğer açılardan da sorunlara sebep olabileceğine değindi.

Kripto para birimi ile bağış kampanyaları son yıllarda özellikle bazı kripto para borsaları tarafından çok aktif olarak tercih edilmeye başlandı ve ne kadarlık bağışların yerlerine ulaştığı konusunda hiçbir zaman için net veriler ve raporlar bu borsalar tarafından yayınlanmadı.

Türkiye’de ve tüm dünyada kripto para birimi borsalarının bu tür kampanyalar ile düzenledikleri bağış seanslarının Vietnam’da yasal olmadığının açıklanması bu tür kampanyaları bitirir mi bilinmez ancak borsaların özellikle kendileri için bağış toplamasının yasak olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

Kien, aslında borsaların kendi adlarına bağış toplamasının yasal olmadığını açıklasa bile farklı kurum ve şirketler için bağış toplanması normalde mümkün olmadığı için direkt olarak bu durumun tüm bağışları ilgilendirdiğinden söz edilmekte.

*Vietnam yetkilileri konu ile ilgili hiçbir basın açıklaması yapmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu