blank
HaberlerKripto Para

Visa CEO’su Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu! “Çok Daha Fazla İlgileniyoruz”

Visa kripto para birimlerinin üzerine eğilmeye devam ediyor.

Visa CEO’su Al Kelly salı günü katıldığı toplantıda kripto paralara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Visa’nın kripto para sektörü içerisindeki yerini değerlendiren CEO, Visa’yı  “son derece iyi konumlandırılmış” olarak niteledi.

Visa Bitcoin ve kripto para sektörüne ilişkin çok yönlü bir strateji benimsedi. Stabilcoinlere, CBDC’lere ve normal kripto paralara ilişkin çalışmalar yürüten şirket bu gelişimin içerisinde olmak istediğini belirtmişti.

Son toplantıda konuşan Kelly, kripto para harcama ve satın alma, finansal kurumlar için kripto para, kripto paralar ile ilgili API’ler, Stabilcoinler ve CBDC’leri kapsayan çok geniş bir planın devrede olduğunu söyledi.

“Odak noktamızı bu alanda gördüğümüz 5 farklı fırsata çevirdik. Şunu söyleyebilirim, bu konular üzerine çok büyük bir şekilde eğiliyoruz. Bence bu alanda kendimizi çok iyi konumlandırdık.”

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra merkez bankaları ile iletişim halinde olduklarını aktaran CEO, Visa’nın merkez bankaları ile ilgili süreçte de rol alabileceğini paylaştı.

“Merkez bankaları ile kamu / özel sektör ortaklığı kritik bir öneme sahip. Özellikle buna ilişkin kabulün kritikliği hakkında herkesle konuşuyoruz.

Merkez bankası dijital para birimlerinin bir değeri olabilmesi için her ikisinin de tüketicilerin zihninde güvende olması gerekecek. Bu alan uzun bir geçmişe sahip olduğumuz ve yardımcı olabileceğimiz bir alan.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu