EthereumHaberlerKripto Para

Visa Kripto Para Şirketi ConsenSys İle Ortaklık Kurdu!

Visa, CBDC destekli ödeme sistemi üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Ödeme devi Visa, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile bağlantılı Visa kartlarını ve dijital cüzdanlarını kullanılmasını sağlamak için Ethereum ölçeklendirme şirketi ConsenSys ile ortaklık kurdu.

Visa’nın CBDC başkanı Catherine Gu konu ile ilgili yaptığı röportajda, ConsenSys ile yapılan ortaklık sonucu Visa’nın müşterilerinin CBDC bağlantılı kartları ile dijital cüzdanlarını Visa’nın geçerli olduğu her yerde kullanabileceklerini söyledi.

Gu, Visa’nın CBDC destekli kartlar için dünya çapındaki merkez bankaları ile görüşmeler yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

“Projemiz başarılı olursa CBDC’ler finansal hizmetlere erişimi genişletebilir ve hükümetlerin ödemelerini daha verimli, hedefli ve güvenli hale getirebilir.”

Visa’nın CBDC ödeme modülünün CBDC’lerin mevcut ödeme sistemi ağlarına geçişte bir aracı köprü görevi göreceğini belirten Gu, bankaların ve şirketlerin modüle bağlanabileceklerini ve mevcut altyapılarını entegre edebileceklerini ifade etti.

Gu ayrıca, projenin kullanılabilirliğini test etmek için pilot olayları incelediklerini ve ilk bahardan itibaren merkez bankaları ile çalışacaklarını söyledi.

“Önümüzdeki iki ile üç yıl kritik olacak. Temel zorluk, yeni para biçimlerinin mevcut ödeme araçları ve mevcut sistemlerle nasıl bir arada var olabileceğini anlamaktır.”

Visa ile ortaklığının yanı sıra ConsenSys halihazırda Avustralya, Fransa, Hong Kong ve Tayland hükümetlerine CBDC geliştirmelerinde yardımcı oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu