Haberler

VISA Kripto Para Uzmanları Arıyor

VISA kripto para uzmanları alacak olduklarının açıklamasında bulunarak iş ilanı oluşturdu.

Ödeme devi Visa, sanal para dünyasına bakıyor ve girişine öncülük edecek birini arıyor. Foster City şirketi kısa süre önce Smart Recruiters’da bir iş ilanı yayınladı  ve Visa’nın FinTech bölümü için tam zamanlı bir Teknik Ürün Yöneticisi arandığını ve bu kişinin belirli bir tecrübesi olması ve kripto paralar ile ilgili bilgi sahibi olan bir kişi olması gerektiğini açıkladı.

Şirketin ortaklık ekibinin bir üyesi olan Cuy Sheffield, bu rolün, adayın perakende alanındaki kripto para birimlerinin doğasını anlamalarını gerektireceğini belirtti. 17 Mart tarihli tweet’iyle finansal hizmetler devinin hizmetlerini dijital para birimleriyle bütünleştirmeye yönelik çabalarına odaklandığı anlaşıldı.

Kripto ve perakende ödemelerin kesişimi ile ilgilenen yetenekli herhangi bir ürün yöneticisi aranmakta. Dijital para birimlerini destekleyen fintech ürünleri üretmeye odaklanan yeni bir ekip için çalışıyoruz ve ekibin dijital para birimlerini iyi bilmesi ve bu ürünler hakkında geçmiş bir tecrübesi olması gerekmektedir.

Görev tanımı, adayın kripto para birimini ve Blockchain teknolojisi dünyasını bilmesi gerektiğini belirtir. Ek olarak, başvuru sahipleri alandaki etkileyicilerle profesyonel temaslarda bulunmalıdır. Son olarak, Visa adayın “Visa’nın kripto para birimlerini desteklemek isteyen fintech’lere değer vermesi için yeni ürünler” oluşturmasını istiyor.

VISA, ademi merkeziyetçi para dünyasında bir ürün stratejisi oluşturmayı hedeflemektedir ve adayın bir “yol haritası” oluşturması ve bunu kolaylaştırmak için alandaki kilit oyuncularla işbirliği yapması gerekecektir. Kripto para birimi ve perakende ödemeler üzerindeki etkisi, yukarıda belirtilen stratejiyi oluşturmak için seçilen başvuru sahibi tarafından incelenecektir.

Dahası, şirketin Kripto Başkanı doğrudan teknik yöneticiyi denetleyecek ve onlara şirketin kripto para birimi çabalarında önemli bir rol verecektir.

Ekim 2018’de Visa’nın CEO’su Al Kelly, kripto para birimlerinin uzun vadede şirketin girmesi için uygun bir seçenek olacağını söyledi. Dijital varlıklar, bir ödeme aracından çok bir emtia idi.

Artık Visa, finansal devin ödeme sektöründe öncü olmak için bir kripto para uzmanının avına çıkarken, sanal para birimlerinin “ödeme aracı” olma zamanı geldiğini bir kez daha açtığı özel iş ilanı ile herkese hatırlatmış durumdadır. Artık VISA tarafından verilecek olan her bir karar, dijital ve kripto paraların geleceğini ve ödemeler zincirine kripto paraların kısa vadede olmasa da birkaç 5 yıl sonra eklenebileceğini göstermektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu