Haberler

Visa, Plaid’i Satın Alıyor

5.3 milyar dolar para karşılığında fintec startup girişimi Plaid, Visa tarafından satın alınıyor.

Visa’dan yapılan açıklamaya göre şirket 5.3 milyar dolara Plaid isimli fintech startup girişimini satın alacak. Kripto para birimi borsaları ve bankaların tek bir yerden hesaba bağlanması için geliştirilen Plaid, bu alanda rakiplerinden daha fazla gelişmiş hizmetler sunuyor.

Türkiye’de bulunan BKM uygulamasının benzeri bir platform olarak tanınan Plaid, bunu dünya çapında ve çok daha farklı alanlarda yapmayı başarıyor.

Visa’nin Plaid’i satın alarak doğrudan olmasa bile kripto para birimi borsaları ile daha fazla yolunun kesişebilecek olduğu, bunun kısa vadede Visa için rakibi olan MasterCard’a karşı daha fazla üstün bir güç sağlamasının beklendiği ifade edilmekte.

Resmî olarak satış hangi gün gerçekleşecek bilinmiyor olsa da, şirketin bu adımları başarılı bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu