blank
DogecoinHaberler

Vitalik Buterin Dogecoin Hakkında Konuştu! “En İyi Yatırımım”

Dogecoin'e erken yatırım yapanların kar oranları dudak uçuklatıyor.

Lex Fridman’ın söyleşisine katılan Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin Dogecoin hakkında konuştu.

Buterin, 2013 yılında ortaya çıkan Dogecoin’i “ilk eğlence paraları” arasında tanımladı ve 2016 yılında Dogecoin’e yatırım yaptığını açıkladı.

“Başlangıçta insanlar Dogecoin’i çok ciddiye almadılar. Ben 25.000$ değerinde bir yatırım yapmıştım. Kendi kendime ” anneme Dogecoin’e 25.000$ yatırdığımı nasıl açıklayacağım” diye düşünüyordum. Bu kripto para ile ilgili ilginç olan tek şey bir yerinde köpek logosu olması. Dogecoin yatırımım şimdiye kadar yaptığım en iyi yatırımlardan biriydi.”

Buterin, 25.000$’lık Dogecoin yatırımından 4 milyon dolardan fazla kar elde ettiğini ve bu karların hepsini hayır kurumlarına bağışladığını söyledi.

Elon Musk’ın Dogecoin hayranlığının beklenmeyen bir durum olduğunu ve herkesin buna hazırlıksız yakalandığını söyleyen Buterin şunları ekledi:

“Musk 2020’nin sonunda Dogecoin hakkında konuşmaya başladı ve bu saatten sonra Doge’nin piyasa değeri 50 milyar dolar yükseldi.

Singapur’da olduğum bir dönemde Doge tek bir günde %775 oranında artarak 0.008$’dan 0.07$’a yükseldi. O an “aman tanrım Dogem çok değerli” diye düşündüm.

Fiyatın bu kadar yükseldiğini görünce yarısını sattım ve 4.3 milyon dolar kazandım. Bu karımı GiveDirectly’e bağışladım. Bunu yaptıktan birkaç saat sonra fiyat yeniden 0.04$’a düştü.”

Kalan %50’yi satmadığı ve Dogecoin’in şimdiki fiyatı düşünüldüğünde Buterin’in zulasında yaklaşık 20 milyon dolar değerinde Dogecoin var diyebiliriz.

Buterin Dogecoin’e erken yatırım yapanlar arasında yer alsa da bu denli popüler olmasını beklemediğini ifade etti.

“Dogecoin’i duymuş ve Ethereum’u duymamış birçok insan var. Doge’nin bu kadar büyük bir fenomen haline gelmesi benim bile tahminm etmediğim bir şey.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber  Trend Kırılım Sonrası İlk Hareketini Yapan Dogecoin (DOGE) Yeniden Destek Hattında! – DOGE Fiyat Analizi
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu