BitcoinEthereumHaberler

Vitalik Buterin’den Jack Dorsey’e Tavsiyeler; “Bitcoin’de Ethereum’un İşlevselliği Yok!”

Jack Dorsey'in Bitcoin'e ilişkin planları hayal ürünü olarak kalabilir.

Bitcoin üzerinde merkeziyetsiz bir borsa kurma planı olan Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Temmuz ortasında, merkezi olmayan finansal hizmetlerin oluşturulmasını kolaylaştırmayı amaçlayan yeni projesi TBD’nin lansmanını duyurmuştu.

Ethereum kurucusu Viatlik Buterin yakın tarihli bir Bloomberg röportajında Jack Dorsey’in planlarından etkilenmediğini ve merkezi olmayan borsa projesi ile Bitcoin arasında niteliksel farklar olduğunu ifade etti.

Bitcoin üzerindeki merkezi olmayan projelere şüphe ile yaklaştığını belirten Buterin şöyle devam etti:

“Bitcoin ve Ethereum arasında temel farklar var. Ethereum’da ETH ve Ethereum tabanlı varlıklara ve akıllı sözleşmelere izin veren yerel işlevsellik var. Ancak Bitcoin bu işlevselliğe sahip değil.”

Buterin, Dorsey’in Bitcoin DEX’in kendisi veya TBD’nin kontolü altında olmadan tamamen merkeziyetsiz olacağı yönündeki açıklamasına binaen tavsiyelerde bulundu.

“Jack’in ETH temelindeki bu kuralları uygulayan kendi sistemini yaratması gerekecek ve daha sonra Bitcoin katmanında bitcoinlerin muhtemelen Jack veya sadece sistemdeki katılımcılar tarafından kontrol edilen çok imzalı bir cüzdana ait olması gerekecek.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu