Cardano

Vitalik Buterin’in Anketine, Cardano (ADA) Damga Vurdu!

ADA, Ethereum alternatifi olan BTC'yi geride bıraktı.

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından geliştirilen Cardano (ADA), kesinlikle şimdiye kadarki en büyük atılımını 2021 yılında yaptı.

İlgili Haber
2021 Yılının En İyi Yatırımı Hangisi Olacak: Bitcoin (BTC) mi, Ethereum (ETH) mu, Cardano (ADA) mu?

Akıllı kontrat desteğine kavuşan ve yakında ölçeklenebilirlik odaklı çözümlerle anılacağı ifade edilen ADA, bu gelişmelerle aslında ne kadar yol kat ettiğini bir ankette ortaya koydu. Vitalik Buterin’in anketinde Bitcoin‘i (BTC) sollayan yine ADA oldu!

Vitalik’in Anketinde ADA Üstünlüğü

Ethereum’un mucidi olarak da görülen kurucu ortak Vitalik Buterin, yayınladığı bir ankette ilginç bir şeyi takipçilerine sordu. 2035 yılında uyanıldığını ve dünyadaki bütün işlemlerle birikimlerin ETH dışındaki bir para birimi ile olduğunu ifade eden Vitalik, bunun hangi para birimi olabileceğini sordu. Takipçilerin cevabı ise oldukça şaşırtıcı oldu.

Normalde büyük bir çoğunluğun lider kripto para birimi Bitcoin’i tercih etmesi beklenirken, BTC, USD, SOL ve ADA’nın olduğu para birimleri arasında liderliği ADA üstlendi.

600.000’den fazla kişinin katıldığı ve artık oy kullanma süresinin bittiği ankette ADA, %42’lik bir üstünlük ile BTC’yi bile geçmeyi başardı. Vitalik Buterin bunun devamında başka bir anket daha yayınlayarak aynı soruyu TRON, BNB, CNY ve NEO için de sorsa da gelen oylara ve dağılıma bakıldığında birincinin yine ADA olduğu görülüyor.

Ethereum topluluğunun ETH olmasaydı ADA’yı tercih edeceğini göstermesi ise aslında iki projenin çok benzer olmasından kaynaklanıyor olabilir. ADA ise tam bu anket esnasında yaşadığı fiyat yükselişi ile gündeme gelmişti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu