Haberler

Vkontakte (VK) Kendi Kripto Parasını Çıkardı

Vkontakte (VK) Coin çıktı!

Nexo

Bir süre önce kendi kripto para birimini çıkaracak olduğu iddia edilen ve kendi kripto para birimini çıkarma girişimi olduğu açıklanan Vkontakte (VK) bugün kendi kripto para birimi olan VK Coin’i çıkardıklarını duyurdu. Blockchain tabanlı kı yoksa sadece platformda kullanılabilecek bir kripto para mı olduğu açıklanmayan VK Coin’in gelecek günlerde detaylı açıklama ile gerçek kripto para olup olmadığının açıklanması beklenmekte.

Resmi olarak Rusya’da en fazla kullanılan ve Rusya’da Facebook yerine kullanılan Vkontakte (VK) daha önce video sitelerinde çok fazla player olarak kullanıldı ve yıllar içerisinde kendisini sürekli olarak yeniledi. Rusya’da verilerin gizliliği konusunda Facebook’a göre daha avantajlı olduğu algısını yayan sosyal site, Facebook’tan daha gizli ve güvenilir olduğu algısını yayarak Rus halkının beğenisini kazandı. Rusya’da kripto paraların çok fazla ilgi görmemesine rağmen kendi kripto parasını çıkaran VK, çıkardığı kripto paranın madenciliğinin yapılabildiğini ve herkese açık bir madencilik sistemi tasarladıklarını açıkladı.

Ripple gibi sadece kendilerinin üretim yapmaya değil, herkesin üretim yapmaya hakkının olduğu bir kripto para tasarladıklarını açıkladı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı