Ana SayfaAnalizWall Street Temsilcileri Bitcoin (BTC) Fiyatının Nereye Gideceğini Tahmin Etti!

Wall Street Temsilcileri Bitcoin (BTC) Fiyatının Nereye Gideceğini Tahmin Etti!

Takip et

Yapılan ankete göre Wall Street, Bitcoin ve kripto paraların çöküşünün çok daha kötüye gitmesini bekliyor.

Ankete Göre Wall Street Katılımcılarının Yüzde 60’ı Bitcoin’in 10.000 Dolara Düşmesinin 30.000 Dolara Yükselmesinden Daha Olası Olduğunu Düşünüyor

Son MLUV anketine göre, katılımcıların %60’ı, BTC fiyatının yarı yarıya değer kaybederek 10.000 dolara düşmesini, 30.000 dolara yükselmesinden daha olası görüyor.

Katılımcıların %40’ı ise 30.000 dolara çıkışın daha yüksek ihtimal olduğuna inanıyor.

Katılımcıların BTC fiyatının hangi yöne doğru gittiğini düşündüğü grafik.

Bu orantısız tahmin, yatırımcıların ne kadar düşüş eğiliminde olduğunun altını çiziyor.

Kripto endüstrisi, sorunlu lender şirketleri, çöken coinler ve finansal piyasalarda spekülatif bir çılgınlığı körükleyen pandemideki kolay para politikalarının sona ermesiyle sarsıldı.

CoinGecko tarafından derlenen verilere göre, geçen yılın sonlarından bu yana kripto para birimlerinin piyasa değerinden yaklaşık 2 trilyon dolar kayboldu.

İlgili Haber
Janet Yellen ve Wall Street CEO'ları Kripto Para Toplantısı Yaptı!

Bireysel Yatırımcıları Kurumsal Yatırımcılara Göre Daha Endişeli

Ankete katılan bireysel yatırımcılar kripto paralar konusunda kurumsal yatırımcılara kıyasla daha endişeliydi ve neredeyse dörtte biri bu varlık sınıfının çöp olduğunu ifade etti. Profesyonel yatırımcılar ise dijital varlıklara karşı daha açık fikirliydi.

Ancak genel olarak sektör kutuplaşmış bir niteliğe sahip: Ankete katılanların %28’i kripto paraların finansın geleceği olduğuna dair güçlü bir güven ifade ederken, %20’si bunların değersiz olduğunu söyledi.

Wall Street katılımcıların BTC ve kripto paralar hakkındaki düşüncelerini yansıtan anketin sonuçları.

Bitcoin, Kasım ayında yaklaşık 69.000 dolara ulaştığından bu yana değerinin üçte ikisinden fazlasını kaybetti ancak Eylül 2020’den bu yana 10.000 doların altında işlem görmedi.

Bir girişim sermayesi şirketi olan Tribe Capital’in ortağı Jared Madfes, konuyla ilgili şu yorumu yaptı:

“Şu anda sadece kriptoda değil, genel olarak dünyada endişeli olmak çok kolay. Bitcoin’de daha fazla düşüş beklentilerinin “insanların piyasadaki doğal korkusunu” yansıttığını düşünüyorum.”

Bir döviz borsası brokeri olan Oanda Corp. şirketinin kıdemli piyasa analisti olan Ed Moya, “Bitcoin hala kripto dünyasının büyük bölümüne güç verirken, Ethereum öncü konumunu kaybediyor” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

Genel olarak insanların çoğunluğu tepelerde giriyor diplerde çıkıyor.Buna karşılık gelen bir deyim var.Keriz silkeleme 🤣bu arkadaşlara 60 70 k dan soraydınız istatistik böyle olmazdı.Silkelenen adama sorarsan çöp der.Silkeyen adam zaten sistemi biliyordur şimdilerde kademi alımına başlamıştır onunda zaten diyeceği olmaz faaliyette adam😂en basiti 60 k dolarda satsa şimdi 20 k da ilk alımı mutlaka yaptı .Elinde hala 40 k nakit var bekliyor ateşlemeyi.Yani bir tık 20 ıq ile bile düşünsek piyasadan çıkan para dönecek demek oluyor 😂neyse !

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları