Haberler

Washington, Asla Parasız Kalmayız Dedi, ABD’de Borçlar Rekora Koşuyor

ABD Hazine Bakanlığı Başkanı Steven Mnuchin, ABD'nin asla parasız kalmayacağını, sınırsız dolar basabilecek bir ülke olduklarını ve en güçlü paranın kendilerinde olduğunu açıklamıştı.

Washington yönetimi tüm dünya ile beraber zor zamanlardan geçiyor. Trilyon dolarlık ekonomisi bir yandan borçlanmayı artırırken, bu borçlanma birkaç ay içerisinde 1 trilyon dolar daha arttı ve 24 trilyon dolar ile rekor seviyeye yükseldi. ABD’nin neredeyse tüm ülke ve kurumlardan sınırsız ürün-mal-para alabildiği, özellikle borç seviyesinde yükselmenin ABD ekonomisi için bir tehdit değil, bir güvence olabileceğinden bile söz ediliyor.

ABD’nin özellikle borçlarını kapatmıyor olmasının ardında kendi stratejik kararları olduğundan söz edilirken, bu borcun giderek daha fazla artmasının Washington yönetiminde hiçbir endişeye neden olmadığından söz ediliyor.

Trilyon dolarlık şirketlerin bulunduğu ABD’de 24 trilyon dolarlık borcun gelecek aylarda corona virüsü nedeniyle çok daha fazla artacak olduğu öngörülse de bu dönemde ABD’nin açıklamalarına göre hiçbir parasal sorun yaşanmayacak ve asla parasız kalınmayacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu