Haberler

Washington, Hong Kong Ve Çin Ekonomisine Füze Fırlatacak Hamlelere Başladı: Özerk Değil!

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Çin'in artık Hong Kong'un özerkliğini tanımadığını ve bu nedenle 1977'den beri uygulanan finansal ayrıcalıkları uygulamamak gerektiğini açıkladı.

Pekin yönetiminin sınır tanımaz adımlarına Washington yönetiminden 8 saat önce sert yanıt geldi. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo tarafından yapılan açıklamada Hong Kong’a karşı finansal ayrıcalıkların kaldırılması konusunda Kongre’ye bilgi verdiğini, artık Hong Kong’un özerkliğinin kalmadığının çok açık bir şekilde görüldüğünü ve bunun kabul edilecek bir gerçek olduğuna değindi.

Çin yönetimi bugün sabah saatlerinde Hong Kong’un Çin’e bağlanmasını oylamış, Hong Kong vatandaşları ise duruma karşı Amerikan askerlerini bölgeye davet etmişti. Amerikan askerlerinin Çin’e ‘demokrasi getirmesi’ çağrılarına büyük destek verilirken, Pekin’i durdurabilecek 2. güç olarak ise İngiltere gösterilmişti.

ABD’nin bu adımı, Çin ve Hong Kong vatandaşları arasında yaşanan gerilim özellikle kripto para yatırımlarına olan ilgiyi büyük oranda arttırdı. Aynı zamanda Hong Kong bankalarından paralarını çekenlerin sayısı hızla artıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu