Kripto HaberleriHaberlerWashington Kripto Paraları ''Ulusal Güvenlik Meselesi'' Olarak Görüyor

Washington Kripto Paraları ”Ulusal Güvenlik Meselesi” Olarak Görüyor

Takip et

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD’nin Başkan Donald J. Trump tarafından yapılan açıklamalarını desteklediklerini ve ABD’nin kripto paraları artık bir ”ulusal güvenlik meselesi” olarak gördüğünü açıkladı. Amerikan yönetimi son dönemde kripto paraları engellemeye doğru gittiğinden şüphe duyulan bir tavır sergiliyor ve insanlar kripto para birimlerini olası ABD engeli olması durumunda ne olacağını merak ediyor.

Kripto para birimi yatırımcıları açısından bakıldığında bu süreç kısa vadede olası bir engel görünmüyor. Ancak ABD’nin olası bir engel kararı hiçbir zaman önceden bilinmediği ve bugün Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından geçtiğimiz günlerde yaptığı bu ”ulusal güvenlik meselesi” olduğunu iddia ettiği açıklamaların ortaya çıkması endişelerin artmasında en önemli sebep.

Mnuchin, kripto para birimleri ile bugüne kadar ABD ve ABD dışında milyarlarca dolarlık para kaçırıldığını, vergi, fidye ve daha birçok sorunun yaşandığını açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hazine Bakanı Steven Mnuchin, engel konusunda ise herhangi bir açıklama yapmayarak sadece bu konuda çalıştıklarını açıkladı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları