blank
Haberler

Washington Yönetimi Adalet Bakanlığı Bitcoin’i Araştırıyor

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’nın kripto paralar üzerinde erken aşamada maniplasyon araştırmalarını sürdürdüğü ve kripto paraların insanları nasıl etkilediği konusunda araştırmalarını en üst düzeyde başarı ile ilerlettiği açıklandı. ABD yönetimi zaten kripto paralara olan durumu ve uzaklığı ile dikkat çekerken bu haber ile birlikte ABD’nin kendisine karşı ve diğer müttefik ülkelere karşı olası bir ekonomik sorun yaşatabilecek durumları engelleme amacında olduğu iddia edildi.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı yetkilileri tarafından yürütülen araştırmada henüz daha sonuç alınamadığı, yöneticilerin bununla ilgili olarak araştırmalarını sürdürmeye devam edecek oldukları açıklandı. Washington Hükümeti yönetimi tarafından Bitcoin büyük bir konu ve sorun olarak görülmüyor ve arka planda devam eden işlemler arasında kendisine yer bulurken, ABD’nin asıl önceliklerinin İran, Rusya ve savunma alanları olmayı koruduğu, ekonomik konuların ise senato tarafından çözülen konulardan olduğu ortaya çıkmış durumda.

Washington En Ufak Bir Adıma İzin Vermemek Konusunda Kararlı

Washington Hükümeti yönetimince olası bir durumu engellemek adına gerekirse kripto paralar ile ilgili yaptırım ve engelleme kararı hemen bu dakika alınabilir. Bu konuda Türkiye’de pek fazla fark edilmese de bugün AB, Kanada ve Meksika için alınan vergi yaptırımı kararlarını tüm dünyaya uygulayan bir devletin etki gücünü tartışmaya pek fazla gerek yok.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu