bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerWashington'ın Yaptırımlarına Karşı İran'dan Hamle: Bitcoin

Washington’ın Yaptırımlarına Karşı İran’dan Hamle: Bitcoin

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Washington’ın İran’a karşı ağır yaptırımları devreye almaya hazırlandığı bugünlerde İran’da ise büyük bir korku hakim. ABD’nin demokrasi müdahalesi olası olarak değerlendirilirken, İsrail yönetiminin ”Tahran’ı yok ederiz, hükümetleri düşürürüz” benzeri tehditleri ülke içerisinde oldukça fazla endişe ve korku yaratmış durumda. İran’da para birimi Riyal zaten ABD’nin adımı ve ülkenin üretken olmaması sonucunda en düşük seviyeye inmiş ve dolar karşısında en yüksek değer kaybını yaşamış duruma gelirken, Washington’a karşı nasıl önlemler alınabilecek olduğunun da şimdilerde konuşulduğu belirtiliyor.

Washington yönetiminin İran’a uygulamaya alacak olduğu yaptırımlar arasında ulaşımdan, gıdaya her alanda en ağır yaptırımlar uygulanacak olduğu  ve İran’a yardım eden tüm ülke, kişi ve kurumlara en ağır yaptırımların aynı şekilde uygulanacak olduğu bilgisi paylaşılmıştı. İran ise yolu Bitcoin’de bulduğunu sanıyor ve iddialara göre son birkaç gündür parasını yurtdışına çıkarmak ve değer kaybını önleyerek yaptırımları delmek adına Bitcoin yatırımlarını en üst seviyeye çıkarıyor.

Washington Gerekirse Bitcoin’e Karşı Önlem Alabilir

Washington’ın gerekmesi durumunda Bitcoin’i dahi önleyebilecek olduğu küresel alanda, İran’ın bu adımının ise geçerli olmayacak olduğu, zira ister kripto para, ister dolar, ister farklı bir para ile İran’a yardım eden ve ticaret yapan ülkelere en ağır yaptırımların uygulanacak olduğu kesin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları